Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 ALT] Problem z ustaleniem portu dla VCDS

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Mam mały problem z ustaleniem portu dla VCDS. Zainstalowałem VCDS-AKP-9081 do diagnostyki mojej audi. Rozpakowałem drivery do usb. Problem polega na tym ,że właczając program w opcjach należy wybrać port. Są opcje:COM1,COM2,COm3,USB, COM4.

Niestety w moim laptopie wszystkie wyjścia usb zaczynają się od COM8 i nie wiem jak sobie z tym poradzić.

image.jpg

Opublikowano

Zaczynaja bo masz pewnie do COM8 zajęte, wejdz w menadzer urzadzen wybierz porty, znajdz swoj zaistalowany do VCDS daj wlasciwosci i zmien port na np COM2 i mimo wszystko akceptuj i zastosuj zmiany, uruchom ponownie komp a po ponownym uruchomieniu powinien zamienic te porty miejscami i powinno smigać.

Opublikowano
  • Autor

Zrobiłem jak wyżej. Teraz powiadamia mnie że port jest w użyciu a interfejsa nie znaleziono.(jak ustawiłem na COM-3) Jak zmienie na COM-2 Testuje i komunikat: port OK, Interfesj- nie wykryto.

Nie wiem czy to ma znaczenie ale jak wcisnąłem LEDs to testowało i pokazało jakieś parametry. ale to tylko tyle......dalej nie znalazlo interfejsu.... opadają ręce....

Opublikowano

Jakiego masz windowsa?

Opublikowano
  • Autor

windows Vista Home premium 32 bit

Opublikowano

Rozumiem ze po podpiecu pod auto tak wyskoczylo??

Zobacz czy masz dokladnie zainstalowane te sterowniki co masz z kablem, te cwane windowsy podmieniaja i wrzucaja nowsze automatycznie, wersja musi byc pod Twoj kabel, chyba ze masz interfejs uszkodzony/zepsuty, port bedzie wykrywalo ale nie polaczysz sie bo komp nie widzi fejsu..

Ja sobie uwalilem kabel sterownikami wlasnie..

Opublikowano

1. slowem vista to nie najlepszy pomysl... pod interfejs. Juz szybciej win7

Opublikowano

Tak racja, właśnie VIsta ciężka i toporna, zresztą win7 lepszy ale oparty na Vista..

Najlepiej zrob sobie partycje dysku, chyba ze masz, wgraj sobie win XP i tam zainstaluj VAGa..

Ja mam tak zrobione ze przy uruchamianiu wybieram ktory windows czy XP czy 7 i jak chce cos VAGiem robic to ide na XP a jesli rzeczy biurowe, papierkowe to win7.

Opublikowano

Witam. Mam mały problem z ustaleniem portu dla VCDS. Zainstalowałem VCDS-AKP-9081 do diagnostyki mojej audi. Rozpakowałem drivery do usb. Problem polega na tym ,że właczając program w opcjach należy wybrać port. Są opcje:COM1,COM2,COm3,USB, COM4.

Niestety w moim laptopie wszystkie wyjścia usb zaczynają się od COM8 i nie wiem jak sobie z tym poradzić.

image.jpg

napisz jaki masz kabelek ?

Opublikowano
  • Autor

Taki mam kabelek.

USB 409.1 OBD2 II Diagnostic KKL Cable USB for Audi

Zainstalowałem sterowniki ,które dostałem na płycie z kablem i całkiem nic. Teraz to nawet nie pokazuje ,że widzi port.

Komunikata ,że nie wykryto portu i interfejsu. Próbowałem zmieniać porty z com1 na 2,3.... i nic nie dało.[br]Dopisany: 11 Styczeń 2012, 21:07_________________________________________________Wywaliłem VAGA i zainstalowałem drugą wersje 704 i podłacze go jutro do mojej jeżyny. po teście pokazuje że port jest ok. Zobacze jak się zachowa jak go podłacze do auta. Ale to jutro bo już późno dzisiaj...

Opublikowano

Taki mam kabelek.

USB 409.1 OBD2 II Diagnostic KKL Cable USB for Audi

Zainstalowałem sterowniki ,które dostałem na płycie z kablem i całkiem nic. Teraz to nawet nie pokazuje ,że widzi port.

Komunikata ,że nie wykryto portu i interfejsu. Próbowałem zmieniać porty z com1 na 2,3.... i nic nie dało.[br]Dopisany: 11 Styczeń 2012, 21:07_________________________________________________Wywaliłem VAGA i zainstalowałem drugą wersje 704 i podłacze go jutro do mojej jeżyny. po teście pokazuje że port jest ok. Zobacze jak się zachowa jak go podłacze do auta. Ale to jutro bo już późno dzisiaj...

No to na tym kabelku nie poszalejesz, sprobuj zainstalowac wersje vaga 311.2 lub polskiego vaga 4.9 powinny dzialac.

Opublikowano

Kolego nie instaluj kazdego programu pod Twoj interfejs bo uwalisz kabel chyba ze juz to zrobiles..

Ja sie przyznam ze uwalilem sobie kabel Vagiem 704 a stery i interfejs mialem do 311.2n...

Instalujac wyzsze programy do nizszego fejsa i sterownikow grozi uwaleniem kabla..

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.