Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ALF] Czy te błędy VAG są związane z instalacją LPG?


paput

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj zapiąłem VAGA i wyskoczyły mi nast błędy, dodam że silnik od czasu do czasu na benzynie źle pracuje, drży zarówno podczas jazdy jak też na wolnych obrotach, na LPG jedzie dobrze, nie wiem czy walnęły sondy czy coś innego.

17537 Długoterminowa adaptacja składu mieszanki 2- mieszanka bogata (rich mixture)

16514 Sonda Lambda podgrzewana 1 bank 1- obwód uszkodzony

16534 Sonda Lambda podgrzewana 1 bank 2 - obwód uszkodzony

18010 Sterownik ECM - niskie napięcie zasilania z akumulatora (terminal 30)

4 Faults Found:

18010 - Power Supply Terminal 30: Voltage too Low

P1602 - 35-10 - - - Intermittent

17537 - Fuel Trim; Bank 2 (Mult): System too Rich

P1129 - 35-00 - -

16514 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S1: Malfunction in Circuit

P0130 - 35-10 - - - Intermittent

16534 - Oxygen (Lambda) Sensor B2 S1: Malfunction in Circuit

P0150 - 35-10 - - - Intermittent

Readiness: N/A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17537 może mieć związek z gazem trzeba zmniejszyć dawkę LPG, tzn zabawa z mapą LPG do regulacji za dużo gazu dostaje.

a czy może to mieć też wpływ na jazdę na benzynie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba każde błędy w sterowniku silnika wpływają jakoś na jego działanie. Najlepiej jak najszybciej pojechać gdzie gaz był zakładany i niech wyregulują wkońcu biorą za to niemałe pieniądze a to nie jest auto na gaźniku że wszystko przyjmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba każde błędy w sterowniku silnika wpływają jakoś na jego działanie. Najlepiej jak najszybciej pojechać gdzie gaz był zakładany i niech wyregulują wkońcu biorą za to niemałe pieniądze a to nie jest auto na gaźniku że wszystko przyjmie.

gościo od gazu powiedział że wtryski ok i że to wina sondy lambda :wallbash: kuźwa nic nie chciało mu się grzebać, podpiął aby kompa od gazu i mu wyszło mówi, możliwe to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz błędy na sondach. Skasuj błędy i zobacz czy pojawią sie na benzynie. Ewentualnie spróbuj przeczyścić kostki od sond często sie zasyfiają i powodują wyskakiwanie błędów sporadycznych jak u ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz błędy na sondach. Skasuj błędy i zobacz czy pojawią sie na benzynie. Ewentualnie spróbuj przeczyścić kostki od sond często sie zasyfiają i powodują wyskakiwanie błędów sporadycznych jak u ciebie.

narazie sie nie pojawiły, weszły dwa takie:

17545 Długoterminowa adaptacja składu mieszanki 1- mieszanka uboga - b.jałowy

17537 Długoterminowa adaptacja składu mieszanki 2- mieszanka bogata (rich mixture)

i jeszcze takie pytanko, czy jak utrzymuje się stałe napięcie na sondach, nie zmienia się tzn że są walnięte? W kanale 7 mozna to sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na innym forum

Sonda o ile jest podpięta do instalacji LPG, bo od tego należy zacząć, powinna po około 2 minutach od uruchomienia zimnego silnika oscylować w zakresie od 0,1V mieszanka uboga do 0,9V mieszanka bogata.

Może sprawdz vagiem jak sondy zachowują sie na benzynie a jak na gazie. Podobno na pierwszych 10 logach są napięcia obu sond ale nie wiem na jakich w sliniku 2,4. Z tego co wiem to napięcie na sondach powinno oscylować cały czas nie może stać w miejscu bo to by znaczyło że jest uszkodzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na innym forum

Sonda o ile jest podpięta do instalacji LPG, bo od tego należy zacząć, powinna po około 2 minutach od uruchomienia zimnego silnika oscylować w zakresie od 0,1V mieszanka uboga do 0,9V mieszanka bogata.

Może sprawdz vagiem jak sondy zachowują sie na benzynie a jak na gazie. Podobno na pierwszych 10 logach są napięcia obu sond ale nie wiem na jakich w sliniku 2,4. Z tego co wiem to napięcie na sondach powinno oscylować cały czas nie może stać w miejscu bo to by znaczyło że jest uszkodzona.

no właśnie dzisiaj zrobię logi grupy 007 i zobaczę jak napięcie się zachowuje[br]Dopisany: 17 Styczeń 2012, 12:26_________________________________________________logi sond na biegu jałowym oraz przy 3 tys obr

http://vaglog.rtnet.pl/raffalino1_70252.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...