Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Nie działający ABS i ASR. Dziwny problem


mogi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie mam pewien problem z ktorym od jakiegos czasu nie moge sobie poradzic.

Dokladniej chodzi o ABS i ASR.

Za każdym razem przy zaplonie silnika pojawia się duza migajaca na czerwona kontrolka „(O)” dodatkowo na zolto ABS i trzy sygnaly. ABS i ASR oczywiście nie działają.

Chodzi o Audi A4 B5 2000r z silnikiem AJM 1.9 TDI 115

Problem jest w tym, ze na wszystkie sposoby próbowałem się z tym uporac, ale niestety nie udalo mi się zdiagnozowac przyczyny nie dzialania systemu.

Może wymienie wszystko co już sprawdziłem :

- Pierwsze co to oczywiście podlaczenie VAG i przeprowadzenie diagnostyki systemu. Niestety z rezultatem negartwnym. Dlaczego? A dlatego ze VAG nie był w stanie wykryc w samochodzie ABS’u. Zupelnie tak jakby był odlaczony. :confused4:

-Zaraz po tym stwierdziłem ze caly „komputer” czy modul sterujacy ABS’em nie jest zasilany lub może być odlaczony. Sprawdzone zostalo podlaczenie, lecz wszystko było dobrze. Nastepne sprawdziłem bezpieczniki które również były dobre.

-Analizujac schemat elektryczny ABS’u, sprawdziłem wszytkie wejścia zasilające modul i również wszytkie masy. Wszystko było tak jak trzeba.

Znajomy mechanik posiadal identyczny modul jak w moim samochodzie. Zaryzykowalem wymiane, ale niestety problem jest dokladnie taki sam jak z moim oryginalnym modulem.

Nie potrafie zrozumiec dlaczego VAG nie potrafi zdiagnyzowac ABS’u i co może być tego przyczyna.

Może ktos z was spotkal się już z czyms podobnym i doradzi mi co dalej mam z tym zrobic. :rolleyes:

Z gory Dziekuje za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterownik kaputt

jaki moduł wymieniałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzilo mi raczej wlasnie o sterownik. Przepraszam ze nazwalem go "modulem"

Mam problem ze sterownikiem ABS. Na poczatku sadzilem ze ktorys z kabelka musi byc naruszony i sie stykal za dobrze ale okazalo sie ze to cala ta wtyczka jest uszkodzona i gdy na nia troche naciskalem kontrolki gasly i bylo ok.

Nastepnie postanowilem ze sprawdze to podlaczajac inny sterownik ktory znajomy mechanik mial w garazu, lecz kontrolki nadal sie swieca i nie moge przeprwadzic diagnostyki.

Czy moze to byc problem ktoregos z czujnikow? bo zaraz przed tym problemem mialem wlasnie problem z czujnikiem przy tylnim prawym kole, ale wystarczylo nim troche ruszyc i bylo juz dobrze.

Nie wiem co ma czujnik do tego ze nie moge przeprowadzic diagnostyki VAG'iem, ale nie zaszkodzi zapytac.

Sadzilem ze gdy jak wymienie sterownik to bedzie to tylko kwestia podlaczenia VAG i usuniacia bledow, ale nieststy nie jest tak latwo :(

Dodam rowniez ze czasem przy normalnym hamowaniu czuje wibracje na pedale hamulca tak jakby wlasnie uruchomil sie ABS, ale co dziwne ze dzieje sie to przy normalnym delikatnym hamowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanik podłozył sterownik o takim samym nr ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jak już wlazłes na sterownik to jakieś błędy były czy czysto jak w niebie?

Dla mnie to strata czasu, kupiłbym całą sprawną pompę od ajm wymienił, przy okazji była by wymiana płynu hamulcowego czego normalnie nie robi z połowa właścicieli aut, wykasował błędy i cieszył się jazdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj dobrze - a znajdziesz rozwiązanie problemu - w sumie to po wyjęciu sterownika na stół robota na kilkanaście minut .

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysaudi pisze o lutowaniu pozłacanego styku na kłytce porcelanowej z napylanymi procesorami. Robią to goście ale to tego potrzebna jest chemia i profesjonalna stacja lutownicza bo kolbą się nic nie zrobi takie to małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się troszkę - wiem co piszę bo już trochę tych sterowników odpaliłem . Urywa się masa dochodząca od sterownika . Można to zrobić na 2 sposoby . Rozbierając sterownik - lutując masę ( ja podpinam się zawsze w inne miejsce niż oryginał ) lub bez rozbierania - wykorzystując masy czujników ABS-u . Najlepiej jest to zrobić sposobem nr 1 , jednak czasem można to zrobić trochę po partyzancku i też działa . poszukaj kumatego elektronika na miejscu - to zrobi to bez problemu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na orginalnym sterowniku nie udalo mi sie przeprowadzic diagnostygi VAG'iem, poniewaz poprostu go nie wykryl. To samo na drugim sterowniku ktory podlaczylem i na ktorym obecnie jezdze.

Posiada moze ktos dokladny schemat tego sterownika? a moze jakies zdjecia naprawy?

U mnie najdziwniejszy problem jest taki ze nie moge podlaczyc VAG'a by to wszytko sprawdzic :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli urwie się masa w sterowniku to nie bedziesz sie mógł połączyc vag-iem . Nie wiem jaki był ten drugi sterownik - nowy czy używka - sprawna czy tez z usterką . sprawdz miernikiem - czy jest masa na czujnikach abs-u . Jesli jej nie ma to wszystko jasne . Ma być masa - a nie jakaś popierdułka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to ze nie sprawdzilem masy w sterowniku tylko mase w okablowaniu tzn w tej wtyczce ktora jest podlaczona do sterownika.

Jak sprawdzic mace na sterowniku? Nie za bardzo wiem jak go rozebrac. Ta plastikowa oslonka jest przyklejona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grube brązowe kable to jest masa dochodząca - jednak są 4 przewody które doprowadzają masę do czujników abs-u . Skup się na tych przewodach . Odepnij np - czujniki pod tylną kanapą i sprawdz miernikiem czy jest masa na jednym z dwóch przewodów dochodzących do czujnika . Po tym doświadczeniu będziesz wiedział co masz dalej robić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te masy czujnikow sprawdzalem bezposrednie przy samej wtyczce i wszystkie byly dobre, ale sprawdze jak radzisz :wink4:

Czy moze byc to spowodowane przez niedzialajacy czujnik?

Jak to jest mozliwe ze czasem mi sie abs zalacza? tzn kontrolki nie gasna, ale przy hamowaniu zazwyczaj delikatnym czuje wibracje i drgania na pedale hamulca. Nie dziala to poprawdzie, ale jak to mozliwe ze cos reaguje skoro sterownik jest uszkodzony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...