Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Problem z klamką kierowcy


siemasz007

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie koledzy i koleżanki. W moja B6 z 2001 roku boryka się z dziwnym problemem w drzwiach przednich od strony kierowcy. Otóż po wyjściu z auta i zamknięciu go (nie ważne czy z pilota czy kluczyka) a następnie otwarciu auta, aby otworzyć drzwi kierowcy muszę ciągnąc za klamkę zewnętrzą 2 razy. Procedurę tą wykonałem od wewnątrz i skutek taki sam. Wejdę, zamknę, otwieram, a żeby uchylić drzwi muszę ciągnąć za klamkę 2 razy. Słyszałem, że podobno w BMW jest to jedno z zabezpieczeń...nie wiem ile w tym prawdy. W braciszkowym A6 C6 klamka działa jak należy, zamykam, otwieram do uchylenia drzwi za klamkę ciągne raz, w B6 kolegi też wszystko bangla, co jest nie tak ?. Gdzie leży wina ? Mechanizm zamka ? elektryka ? Będę wdzięczny za pomoc, pozdrawiam klubowiczów :)

P.S. przepraszam jeśli wątek umieściłem w niewłaściwym dziale jednak podobne tematy zaszufladkowane były właśnie tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być coś z zamkiem nie tak, może któryś stycznik w zamku poleciał, sprawdzałeś błędy VAGiem? Powinien wywalić w module komfortu błąd że nie może odbezpieczyć drzwi.

Przy zamkniętych drzwiach guzikiem normalne jest że od wewnątrz trzeba pociągnąć dwa razy, natomiast nie powinno się to dziać od zewnątrz. Ewentualnie zapobiegawczo sprawdź też czy nie łamią się przewodu w gumowej przelotce miedzy słupkiem a drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAGa jeszcze nie kupiłem, dlatego chce wybrać się spota i poprosić jakiegoś Życzliwego klubowicza, żeby zbadał problem przez kabel, dodam, że 2 lub 3 razy zdarzyło się, że drzwi otworzyłem za 1 pociągnięciem klamki, ale to pewnie jakiś przypadek lub coś "zaskoczyło"..zerkne w te przewody w przelotce może faktycznie tam coś nie bangla, ale bez VAGa się nie obejdzie, dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...