Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Nie przenosi mocy na koła, przegub?


grzesio13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jechałem samochodem, gdy nagle zaczął mi wibrować i ściągać na prawo, myśląc że to "kapeć" zjechałem na pobocze. Po obejrzeniu wszystkich kół nie zauważyłem niczego szczególnego, więc wsiadłem z powrotem do samochodu i chciałem ruszyć... usłyszałem tylko jakby coś pękło i już nie ruszyłem.

Z okolicy lewego koła słuchać stuki, jakby coś się tam tłukło.

Czy to przegub zewnętrzny?

Dam radę wymienić sam? na YT widziałem nawet filmik jak wymienić, no pod warunkiem że to to :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jechałem samochodem, gdy nagle zaczął mi wibrować i ściągać na prawo, myśląc że to "kapeć" zjechałem na pobocze. Po obejrzeniu wszystkich kół nie zauważyłem niczego szczególnego, więc wsiadłem z powrotem do samochodu i chciałem ruszyć... usłyszałem tylko jakby coś pękło i już nie ruszyłem.

Z okolicy lewego koła słuchać stuki, jakby coś się tam tłukło.

Czy to przegub zewnętrzny?

Dam radę wymienić sam? na YT widziałem nawet filmik jak wymienić, no pod warunkiem że to to :P

Bardzo prawdopodobne :good: Możesz zapytać kolegę Tomek_A4 jakie miał objawy bo ma to samo autko. Dasz radę samemu wymienić bez problemu o ile masz trochę narzędzi. Najpewniej zajrzyj pod auto i zobaczysz a najlepiej to jeszcze koło ściagnij :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej przegłub :good: weź połośke w rękę i poruszaj nią w góre i w dół :)

a jak rozpoznać czy to zewnętrzny, czy wewnętrzny, czy może jeszcze coś innego? :embarrassed:

Tak jak już kolega napisał, podnieś tą stronę, poruszaj, ściągnij koło, pooglądaj na pewno znajdziesz jakąś nieprawidłowość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo wyskoczyła Ci półośka :naughty: Mi się podczas wymiany osłony przegubu zje*ał właśnie przegubik i przy ruszaniu robiło się takie "ptyk" i auto już nie jechało :decayed:

P.S. Jak się coś tam w okolicy koła "tłucze" to raczej wyskoczyła sobie półoś, ona powoli się kręci w kółko leżąc na wahaczu, też tak miałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem przegub, bo tamten się rozsypał w środku, wypadły wszystykie kulki:)

przegub to mały problem ;d bo podczas holowania pękła mi tylna szyba, która była nawiasem mówiąc wymieniana wcześniej. Więc doszło dodatkowe 150zł :/

Dzięki za pomoc w diagnozie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...