Jump to content
IGNORED

[ALL B5] Hałaśliwe koło

M.Arrkadiusz

Recommended Posts

Witam klubowiczów :hi:

Ostatnio podczas jazdy samochodem zauważyłem że przy prędkości od ok. 80km/h :evil: zaczyna mi wyć tylnie prawe koło w mojej black Audi A4 :naughty:, czym to może być spowodowane zużyciem łożyska czy czymś innym, sprawdzałem koło normalnie chodzi bez tarcia hamulca, smar jest w łożyskach! Co możem być nie tak :mysli:??

Pozdrawiam Arek!

Łożysko tak huczy sobie i ja obstawiam że to jego wina. Proponuję SKF abyś za miesiąc zaś nie zmieniał. W poprzednim aucie koleś mówił że zmieniał łożyska na "Kager" zaraz przed sprzedażą. Ja po przejechaniu 500km miałem znów problem z huczeniem. Wymieniłem na SKF i teraz szwagier jeździ i dalej spokój. Wytrzymały 5lat i spokój.

OK! kolego wielkie dzięki za odpowiedź :), a co do kwestii łożysk to jest gdzieś napisane z jaką siłą dokręcać nakrętkę (napewno nie za mocno) piasty do łożyska :mysli:??

Dokręcasz aż nie będzie miało wyczuwalnego luzu góra dół. Następnie pokręć kołem w jedną i drugą stronę. Potem sprawdź szarpiąc za koło góra - dół czy nie ma luzu. Jak jeszcze coś jest to lekko dokręcaj aby tylko go skasować. Po przejechaniu 200km trzeba sprawdzić.

Jest jeszcze druga metoda: dokręcasz do oporu a potem odkręcasz o 1/4 obrotu.

Ja jednak preferuję pierwszą metodę bo na 100% nie będzie za mocno dokręcone łożysko.

Teraz zobaczyłem ze masz 1999r :wallbash: a tam jak dobrze kojarzę to masz nie stożkowe tak jak ja tylko normalne takie jak z przodu więc wymieniasz i dokręcasz do oporu. Klucza dynamometrycznego pewnie nie masz więc tak jak każdą śrubę do oporu ale z wyczuciem.

OK! Jeszcze raz dzięki za podpowiedzi :good:, a z tego co pamiętam to na tyle mam dwa łożyska stożkowe.[br]Dopisany: 28 Styczeń 2012, 20:55_________________________________________________

A wracając do tematu łożyska, gdzie mogę dostać/zakupić łożyska stożkowe na tylne koło,na allegro są w większości normalne łożyska :( ,pozostają jeszcze sklepy motoryzacyjne ,macie jakieś namiary.Z góry dziękuje za pomoc! :)

Pozdrawiam!

Ja osobiście założyłem łożyska firmy KOYO polecam!!! Znajomy mechanik twierdzi że nie gorsze a może i lepsze niż SKF.Pozdrawiam!!!!!

OK! Jeszcze raz dzięki za podpowiedzi :good:, a z tego co pamiętam to na tyle mam dwa łożyska stożkowe.[br]Dopisany: 28 Styczeń 2012, 20:55_________________________________________________

A wracając do tematu łożyska, gdzie mogę dostać/zakupić łożyska stożkowe na tylne koło,na allegro są w większości normalne łożyska :( ,pozostają jeszcze sklepy motoryzacyjne ,macie jakieś namiary.Z góry dziękuje za pomoc! :)

Pozdrawiam!

najlepiej to kup tu:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=30793.0

pozdrawiam,