Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Hałaśliwe koło


M.Arrkadiusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam klubowiczów :hi:

Ostatnio podczas jazdy samochodem zauważyłem że przy prędkości od ok. 80km/h :evil: zaczyna mi wyć tylnie prawe koło w mojej black Audi A4 :naughty:, czym to może być spowodowane zużyciem łożyska czy czymś innym, sprawdzałem koło normalnie chodzi bez tarcia hamulca, smar jest w łożyskach! Co możem być nie tak :mysli:??

Pozdrawiam Arek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko tak huczy sobie i ja obstawiam że to jego wina. Proponuję SKF abyś za miesiąc zaś nie zmieniał. W poprzednim aucie koleś mówił że zmieniał łożyska na "Kager" zaraz przed sprzedażą. Ja po przejechaniu 500km miałem znów problem z huczeniem. Wymieniłem na SKF i teraz szwagier jeździ i dalej spokój. Wytrzymały 5lat i spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK! kolego wielkie dzięki za odpowiedź :), a co do kwestii łożysk to jest gdzieś napisane z jaką siłą dokręcać nakrętkę (napewno nie za mocno) piasty do łożyska :mysli:??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokręcasz aż nie będzie miało wyczuwalnego luzu góra dół. Następnie pokręć kołem w jedną i drugą stronę. Potem sprawdź szarpiąc za koło góra - dół czy nie ma luzu. Jak jeszcze coś jest to lekko dokręcaj aby tylko go skasować. Po przejechaniu 200km trzeba sprawdzić.

Jest jeszcze druga metoda: dokręcasz do oporu a potem odkręcasz o 1/4 obrotu.

Ja jednak preferuję pierwszą metodę bo na 100% nie będzie za mocno dokręcone łożysko.

Teraz zobaczyłem ze masz 1999r :wallbash: a tam jak dobrze kojarzę to masz nie stożkowe tak jak ja tylko normalne takie jak z przodu więc wymieniasz i dokręcasz do oporu. Klucza dynamometrycznego pewnie nie masz więc tak jak każdą śrubę do oporu ale z wyczuciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK! Jeszcze raz dzięki za podpowiedzi :good:, a z tego co pamiętam to na tyle mam dwa łożyska stożkowe.[br]Dopisany: 28 Styczeń 2012, 20:55_________________________________________________

A wracając do tematu łożyska, gdzie mogę dostać/zakupić łożyska stożkowe na tylne koło,na allegro są w większości normalne łożyska :( ,pozostają jeszcze sklepy motoryzacyjne ,macie jakieś namiary.Z góry dziękuje za pomoc! :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście założyłem łożyska firmy KOYO polecam!!! Znajomy mechanik twierdzi że nie gorsze a może i lepsze niż SKF.Pozdrawiam!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK! Jeszcze raz dzięki za podpowiedzi :good:, a z tego co pamiętam to na tyle mam dwa łożyska stożkowe.[br]Dopisany: 28 Styczeń 2012, 20:55_________________________________________________

A wracając do tematu łożyska, gdzie mogę dostać/zakupić łożyska stożkowe na tylne koło,na allegro są w większości normalne łożyska :( ,pozostają jeszcze sklepy motoryzacyjne ,macie jakieś namiary.Z góry dziękuje za pomoc! :)

Pozdrawiam!

najlepiej to kup tu:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=30793.0

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...