Treść opublikowana przez gerlinski
-
Co to za rurka ?
Kup zamiennik firmy Topran do przedlifta bez separatora oleju. Koszt nieduży a sprawuje się dobrze. U mnie już....kilka lat.
-
Zawór sterowania turbo N75 - olej z odmy
Bo może zaworek pieprzy się sam z siebie lub pieprzy się, bo dostaje się do niego olej."Masz uszkodzone turbo bo padł Ci n75" to chyba za dalekie stwierdzenie, tak mi się wydaje MT7-TL10 Tapatalk Kolega napisał że wymienił kilka zaworków. A ten olej jest tam przez uszkodzone turbo. Wiem to ze swojego przypadku i takiego samego silnika. Ale może u Niego jest inny powod. Przecież każdy może się mylić. Pozdrawiam Kolegów!
-
Zawór sterowania turbo N75 - olej z odmy
To z jakiego powodu wymieniałeś zaworek?.........
-
Odpalanie od strzała
Masy czyszczone. Czujniki raczej są okej bo pokazują w miarę realne temperatury. I zaworek zwrotny mam założony. Chociaż wężyki są popękane. Może i wymienię. Wymień aku i będzie po problemie.
-
Zawór sterowania turbo N75 - olej z odmy
Objawy wskazują na uszkodzoną turbinę niestety.
-
Czy warto zainwestować w auto z 2000r.?
Rób tylko to co jest konieczne. Autko i tak będzie Ci służyć. Po co marnować pieniążki?....Jeżdże na wachaczach febi już jakieś 4 lata i ok.60 tys km i jest wszystko dobrze. oryginały za kosmiczne pieniądze też dłużej nie pojeżdżą. A drogi mamy coraz lepsze ha ha
-
Peknieta rurka
W sklepie z przewodami hydraulicznymi. Poproś niech Ci utną 7cm takiego przewodu o średnicy 50mm. Za parę groszy masz spokój na lata.
-
Posypał się silnik ? Pomocyyy
Są tylko nominalne tłoki.1 i 2 tłok różni się od 3 i 4. Dlatego jeślibyś kupował jeden to trzeba wiedzieć który. jakby coś to mam pniak z trzema tłokami w idealnym stanie od 1Z. Właśnie jeden został założony do silnika kiedy wpadł mi kawałek świecy żarowej i pobił tłok. Niby nie było widać wielkich uszkodzeń a tłok był pękniety także wyjmuj i sprawdzaj. Ja cały pniak bez głowicy oczywiście kupiłem za 300zl ale to było ładnych parę lat temu. Z tego co wiem to golfik po tym remoncie śmiga do dzisiaj.
-
Posypał się silnik ? Pomocyyy
Jeśli jeden jest pobity to jak najbardziej jeden możesz zmienić.....Tylko pamiętaj że dwa tłoki są inne a dwa inne.......żebyś nie kupił nie takiego......A co do reszty.......kupić głowicę......łatwo powiedzieć.......jaka gwarancja że będzie dobra?......Powiem tak........nie radzę samemu tego robić........ale to tylko moje zdanie......
-
AHU 90 KM Spada temp. na postoju.
Tego nie twierdzę Kolego. U mnie to zjawisko nie występuje,dlatego tylko napisałem.
-
[A4 B5 AJM] Wysokie spalanie 9L/100km
Przykra sprawa Kolego......według mnie.....albo pogodzić się z tym zużyciem...albo.....sprzedać.......masakra......na zbiorniku ma robić minimum tysiąc........
-
Problem z praca silnika ..
Dużo nie napisałeś o objawach......czy tylko na zimnym się tak dzieje....czy na rozgrzanym też.....jak dymi wtedy gdy nierówno pracuje...ile trwa nim wróci do normalnej pracy......w czasie jazdy też tak jest?.....
-
AHU 90 KM Spada temp. na postoju.
Nie,to nie jest normalne. Masz uszkodzony termostat. Pozdrawiam.
-
Filtr powietrza Hart.
Filtr jak filtr.....Wymieniaj na czas i będzie dobrze!!!!!! Probowałem już różnych......filtron,bosch,sędziszów,ostatnio denckermann.....podstawa....wymiana na czas!!!!!
-
A4 B5 1.9TDI AJM Grzeje się.
Wisko wiskiem.....ale silnik nie powinien się rozgrzewać do tej temperatury. Sprawdz jeszcze na klimatroniku czy też taką temp. pokazuje,może wskażnik Ci przekłamuje. No i ten vernet....lepiej walhera było założyć.
-
"Leniwy" wskaźnik poziomu paliwa
U mnie była wina licznika,Jaegera. Po wymianie na vdo wszystko jest ok.
-
Audi a4 1.9 TDI dostaje muła
Czarny dym,może być gdzieś dziura w dolocie. Sprawdż węże.
-
CIagla informacja o niskim poziomie oleju.
Kolego spróbuj maskę otworzyć i zamknąć. Być może czujnik maski też być przyczyną. U kolegi tak było. Podnosił maskę i komunikat znikał......
-
"Świerszczenie" po załączeniu klimy. Napinacz ?
Być może nie napinacz tylko pasek do wymiany.....u mnie był już tak rozciągnięty że nie dało się go napiąć......wymiana na nowy i ciiissszzzaaaaa))))))))))
-
żarówka świateł mijania
Nie wiemy jaki masz rocznik......w związku z tym jakie lampy i jakie żaróweczki tam idą.......ale wymiana to nic strasznego......tylko musisz wiedzieć jaką żarówkę kupić)))))))))
-
Nie włączające się oświetlenie wewnętrzne
Dokładnie w tym miejscu i dokładnie o te wtyczki chodzi. Kolega świetnie to opisał i pokazał gdzie szukać)))
-
afn dziwny problem z olejem
Na 1000 procent!!!!!! Ale jak to możliwe że problem się nie pojawil dalej?.......Auto stoi?.......nie odpalane?......
-
Nie włączające się oświetlenie wewnętrzne
Zdejmij osłonę przy swojej lewej nodze na dole,pokażą Ci się wtyczki. Rozepnij brązową albo siwą nie pamiętam dokładnie.....na 99 procent tam masz albo zaśniedziałe albo ułamany pin,u mnie był ułamany. Tam szukaj przyczyny. W pierwszej kolejności oczywiście. Ale ja miałem takie same objawy.....a kombinacji było setki......mikro styki itp itd.....a tylko jeden pin był ułamany....ha ha.
-
Kontrolka świec żarowych nigdy nie świeci
Sprubój przekażnik podmienić....U mnie w sprinterze też nie świeci kontrolka,ale olałem to ha ha.......I winny mam przekażnik sprawdzone)))
-
Osłona filtra powietrza.
U Ciebie nie ma żadnej osłony chyba.......I wątpię żeby ta pasowała......