Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Zawór sterowania turbo N75 - olej z odmy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam Was.

Mam pytanie: czy do Waszego czujnika nie dostaje się olej z odmy? Do węża, który idzie od filtra powietrza do turbo wchodzi przecież wąż z odmy (tam jest olej - siłą rzeczy) a zaraz pod nim jest wężyk idący do N75. Mój wężyk jest cały w oleju, a ten czujnik wymieniałem kilka razy już.

Czy olej może powodować jego częste awarie? Jak jest u Was?

Opublikowano

Witam Was.

Mam pytanie: czy do Waszego czujnika nie dostaje się olej z odmy? Do węża, który idzie od filtra powietrza do turbo wchodzi przecież wąż z odmy (tam jest olej - siłą rzeczy) a zaraz pod nim jest wężyk idący do N75. Mój wężyk jest cały w oleju, a ten czujnik wymieniałem kilka razy już.

Czy olej może powodować jego częste awarie? Jak jest u Was?

Objawy wskazują na uszkodzoną turbinę niestety.

Opublikowano
  • Autor

dlaczego? co ma olej z odmy dostający się do zaworu N75 do turbo?

nie odnotowałem problemów z turbo jak na razie ;)

Opublikowano

To z jakiego powodu wymieniałeś zaworek?.........

Opublikowano
  • Autor

To z jakiego powodu wymieniałeś zaworek?.........

Bo może zaworek pieprzy się sam z siebie lub pieprzy się, bo dostaje się do niego olej.

"Masz uszkodzone turbo bo padł Ci n75" to chyba za dalekie stwierdzenie, tak mi się wydaje :)

MT7-TL10 Tapatalk

Opublikowano

To z jakiego powodu wymieniałeś zaworek?.........

Bo może zaworek pieprzy się sam z siebie lub pieprzy się, bo dostaje się do niego olej.

"Masz uszkodzone turbo bo padł Ci n75" to chyba za dalekie stwierdzenie, tak mi się wydaje :)

MT7-TL10 Tapatalk

Kolega napisał że wymienił kilka zaworków. A ten olej jest tam przez uszkodzone turbo. Wiem to ze swojego przypadku i takiego samego silnika. Ale może u Niego jest inny powod. Przecież każdy może się mylić. Pozdrawiam Kolegów!

Opublikowano
  • Autor

ja też jestem zielony :)

kupiłem drugi N75, ale też założyłem oil catch tank między odmą a dolotem. teraz olej z odmy nie ma prawa się tam przedostać. jeśli jednak pojawi się, będę szukał przyczyny po stronie turbo

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.