-
Upgrade hamulca tylnego w autach FWD - 280mm
a nie ma ktoś zacisków z jarzmami? może być zestaw pod 269/20 ale poliftowymi 269/22 też nie pogardze bo ceny na allegro kosmos, piasty za 40zł kupilem a zaciski za 200 za sztuke liczą
-
Klapa tylna polift do przedlifta AVANT
Witam, mam pytanie do osób które przekładały tylna klape z polifta do przed. W polifcie sa mikrostyki które otwierają klape a nie jak w przed zwykłe uchwyty. Podpowie ktoś jak podłączenie zostało zrealizowane? druga sprawa czy cała wiązka poliftowa różni się mocno od przedliftowej?
-
Drzwi z polifta do przedlifta
musisz mieć kluczyk pasujący do tego bębenka niestety, a z pilota będzie działać normalnie, zawsze możesz pojechać do speca od zamków i przełożyć wszystkie bębenki łącznie ze stacyjką albo kupić komplet poliftowych z kluczem
-
Drzwi z polifta do przedlifta
ja przerabiałem kilka dni temu, sprawa wygląda tak: wkładek nie możesz przełożyć bo przedliftowe nie pasują do polifta, musisz przełożyć zamek ze starych drzwi do nowych bo ma więcej pinów wtyczka wtedy będzie się całe auto otwierało z kluczyka do zamka tego poliftowego, a poza tym to większych problemów nie ma
-
Piszczenie i tarcie
podnies auto na lewarku i zakręć kołem to sie przekonasz
-
Piszczenie i tarcie
moze po prostu lozysko?
-
Nierównomierne zużycie klocka po wymianie tarcz
Ok, więc moge zetrzeć klocek na równo i zalozyc stary zacisk czy lepiej zostawić klocek jak jest?
-
Nierównomierne zużycie klocka po wymianie tarcz
No i czy to możliwe, bo jeden zacisk który wsadzilem jezdzil u mnie w aucie ale zmienilem go z pół roku temu a nic się z nim niepokojącego nie działo więc jakim cudem dwa naraz się odkształciły?
-
Nierównomierne zużycie klocka po wymianie tarcz
Ok, a czyli co proponujesz, wymienic w tych starych komplet i wsadzic? a co z klockami?
-
Nierównomierne zużycie klocka po wymianie tarcz
tak, zregenerowałem inne żeby zakładać od razu komplet na auto. W każdym razie, jutro przeloze do tych starych wszystko tylko powiedzi mi proszę, czy klocki moge przejechac papierem sciernym na prosto czy zostawić tak i moze sie uloza? I jeszcze jakbyś mógł troszkę rozwinąć swoja wypowiedź odnośnie rozjechanych zacisków to byłbym wdzięczny bo inmi mocno naciskają na nowe gumki prowadnicze, że są za ciasne i zacisk nie odbija.
-
Nierównomierne zużycie klocka po wymianie tarcz
No w porządku ale to wszystko jest nowe. Jaki jest tego powód? @edit Czyli to nie bedzie wina gumek prowadnic tylko samych zacisków?
-
Nierównomierne zużycie klocka po wymianie tarcz
Witam, mój problem polega na tym iż zdecydowałem się wymienić tarcze przód na 312. Kupiłem jarzma 451, zaciski zregenerowałem, kupilem nowe gumki, uszczelke tłoczka, uszczelki prowadnic, oslony tarcz od 312. Tarcze zaś kupiłem mikody gt + klocki TRW i jako podsumowanie nowe przewody elastyczne, nowe sprężynki ATE i płyn hamulcowy girling. Całość zmontowałem wczoraj tj. 05.12 a problem pokazał się dzisiaj czyli 05.13. Zobaczyłem, że z obu stron zewnętrzny klocek jest nierówno starty, tzn od wewnętrznej strony tarczy jest jak nowy i im dalej do zewnętrznej tym go mniej. Dodam, że zrobilem na zestawie jakies 250km w celu dotarcia, praktycznie ledwo co hamując. I teraz pytanie co jest tego powodem? na forum a6 ludzie pisali, ze zaciski z upływem lat się krzywią, inni, że prowadnice krzywe jeszcze inni, że gumki od prowadnic - ale u mnie całość jest fabrycznie nowa. Ma ktoś jakieś pomysły? dodaje fotki: zdjęcie
-
Pytanie - montaż kompletnego klimatronika
wątpie, bo do klimy masz kilka przekaźników, masz elektrycznie sterowane klapki nawiewów, musiałbyś całą instalacje dorabiać samemu
-
Pytanie - montaż kompletnego klimatronika
skoro masz do kupienia kompletny klimatronik to przekładasz wiązke ze wszystkimi przekaźnikami, podłączasz + i - i zadziała, jak ten sam rocznik to nie będzie problemów, sprzedawałem zestaw któremuś koledze z forum właśnie taki sam to z tego co wiem, to złozył wszystko w 3 dni
-
Na postoju rozłącza kompresor klimatyzacji
też jestem ciekaw