Jump to content
IGNORED

[B5 ADR] Kawałek plastiku w zbiorniczku

aron

Recommended Posts

Witam.

Przy odkręcaniu korka połamałem końcówkę miernika, która wpadła w zbiorniczek. Wyciągnąłem płyn ze zbiorniczka strzykawką a tego plastiku nie było.Dokąd mógł wpaść?W zbiorniczku są dwa otwory.Jeden jest nieco wyżej i ma siatkę ,a drugi jest na samym dole i nie ma siatki.Właśnie ten dolny otwór bez siatki jest połączony z pompą.Jak ten kawałek plastiku wpadł do tego otworu, to czy to nie może być wyssane przez pompę ? Pompa może się zablokować, a to grozi utratą wspomagania.Chociaż odpaliłem auto i trochę już przejechałem to nic się nie stało.A może pompa ma jakąś siatkę przy miejscu wysysania ? Czy mogę tak dalej jechać i czy to nie jest groźne ? Macie jakieś pomysły ?

Z góry dziękuję.

Niestety pompa nie ma żadnego sitka ale ten kawałek nie powinien dotrzeć to łopatek w pompie.Co nie zmienia faktu,że należało by go znaleźć i usunąć

kolego odkręć wężę przy pompie i zobacz u mojego znajimjego właśnie tam znalałżem kawałek plastikowej miarki... byle szybko bo pompa cierpi :hi:

dziękuje za podpowiedz :good: jak najszybciej sprawdzę,bo coś mi zaczęło wyć .nie wiem czy od mrozów ? a może akurat pompa? może ten plastyk przesadza przepływu oleju?

Odpinasz wąż powrotny ze zbiorniczka. Samochód na kobyłki i krecisz kierownicą.

Plastik może dojść jedynie węzem zasilajacym pompę i tam jest kolanko i możliwe, że tam zatrzyma sie ta miarka.