Jump to content
IGNORED

[ALL] Regeneracja/odnowienie alufelg homemade

fusse

Recommended Posts

Pany, bawil ktos sie z was w taki homemade odnawianie felg aluminiowych?

mam fele, krzywe w kazda strone, nikt mi ich nie kupi, a mam dobre laczki to chce jeszcze na nich polatac.

myslalem nad tym aby je z wierzchu ladnie odnowic niewielkim kosztem.

chcialem ususnac obecny lakier. wyszpachlowac ubytyki wszystkie, i psikac podkladem czy to sprejem albo pistoletem, a na to bezbarwy lakier, potem lekka polerka.

robil ktos z was moze taki zabieg? jaki lakier polecacie, jaki szpachel?

i nie piszcie ze piaskowanie i proszek - nie są tego warte.

Są krzywe czy poobdzierane z farby ??

Jak krzywe - to tylko do prostowanie .U mnie za prostowanie i spawanie 2 felg 17 cali zapłaciłem w czwartek 120 zł . Więc myślę że uczciwe pieniądze.

A jak poobdzierane to wielkiej filozofii nie ma - papier , wypełnienie ubytków , podkład i lakier .

Krzysiek

Witam ja troszke pobawilem sie ze swoimi felami tak wyglądały przed renowacją:

oryginalne_felgi_audi_a4_5x112_15ampquot_model_b6_7.jpg

a tak wyglądają teraz:)

100_1445.jpg

krew z palcy sie lała od tarcia ale było warto:)

Tajesi, pogratulowac, ladnie wyszlo, choc polerka to nie dla mnie :)

co do tego czy są krzywe. jakbym mial teraz je prostować, sciagac i zakladac opony, plus regenerować je, to lepiej mi sie oplaca juz kupic drugie fele, jakies 18cali :naughty: gra nie warta swieczki.

poprostu chcialbym tanim kosztem i domową robotą odświeżyć je. widzialem szpachla kosztuje z 20zl maks, do tego podklad ,farby i lakier, kolo 100-150zl zamknę sie ze wszystkim. a tyle to by mnie kosztowalo jedno kolo. zjade jeszcze oponki w ten sezon i zakupie drugie fele.

to co Panowie, jaki szpachel, jakiej firmy polecacie, jakie lakiery ? [br]Dopisany: 29 Styczeń 2012, 21:47_________________________________________________

http://postimage.org/image/141vjtsck/

a to fotka feli którą chce ratowac :decayed:

ja na zimówki odnawiałem szpachlówka uni novol była w garażu lakier akryl czarny połysk 20zł 2setki, sprej czerwony na obwódki chyba 16zł

IMAG0305.jpg

koszta śmieszne a lepiej niż na poodzieranych jeździć

dzieki dzieki:)

fusse istnieje cos takiego jak szpachla do alu, podobno nie jest droga i daje rade.zapytaj moze w jakims sklepie lakierniczym.

a jak zrobiłeś z ciekawości te obwódki czerwone ?

taśma malarska do krzywizn pierw na czarno całą a póżniej zakleiłem środek i psiknąłem białym podkładem i 4 warstwy czerwonego spreya

dobra, zrobi sie cieplej bede dzialac :)

dla zainteresowanych, polecana szpachla : http://allegro.pl/novol-szpachla-alu-szpachlowka-z-pylem-aluminium-i2045970577.html

tu akurat duza pucha, sprzedaja mniejsze .

jak ktos ma jakies fotki takich wlasnych odnowień to zapraszam, poogladamy ! :hi: