Jump to content
IGNORED

[B6 AWX] Sprzęgło czy dwumas- zrywanie przy ruszaniu POMOCY

DżedajGrd

Recommended Posts

Witam Kolegów :hi:

Wiem, że jest dużo podobnych tematów ale proszę o podpowiedź i wyrozumiałość :wink4:

Dzisiaj pierwszy raz po dłuższej podróży przy ruszaniu z 1 autko delikatnie zerwie. Dzieje się tak tylko na ciepłym silniku gdy jest zimny wszystko jest ok. Auto ma nalatane 350tkm sprzęgło odkąd je mam bierze bardzo wysoko. Dotąd wszystko było oki.

Jak myślicie czy to wina dwumasy czy kończy się tarcza. Nie ma objawów telepania budą i sprzęgło nie ślizga.

Mi na 99% wydaje się, że jest to wina kończącej się tarczy lub docisku. Oby bo wymiana nie będzie tak odczuwalna po kieszeni :wallbash: Niby nie ma żadnych objawów padającej dwumasy nierównej pracy na wolnych obrotach i trzepania budą.

Póki co śmigam i czekam, aż padnie całkiem. W sumie tylko jeden dzień miałem z tym problem. Teraz się uspokoiło- oby jak najdłużej :confused4:

Nigdy nie miałem diesla i mam pytanie , czy normalne jest lekkie , dosłownie lekkie trzepania budą ? Na zimnym silniku ?

Na ciepłym tak nie mam . . a ze skrzynią mam mały problem .. szarpanie . :( I teraz zastanawiam się czy to nie dwumas ?

Z tą skrzynią to Ci nie pomogę :confused4: ale jeżeli chodzi o to delikatne bujanie budą na zimnym silniku zwłaszcza przy porannym odpalaniu to u mnie winna była vacum pompa (trochę się pociła i przez noc paliwko troszkę uchodziło) wymiana załatwiła problem :> Sprawdź też świece żarowe bo też to może mieć wpływ na chwilową nierówna pracę silnika.

... ale jeżeli chodzi o to delikatne bujanie budą na zimnym silniku zwłaszcza przy porannym odpalaniu to u mnie winna była vacum pompa (trochę się pociła i przez noc paliwko troszkę uchodziło) wymiana załatwiła problem ...

hmmm, piszac vacum pompa masz na myśli pompe podciśnienia?