Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Szarpanie przy wyższych obrotach


YATES

Rekomendowane odpowiedzi

Dotychczas na mrozach mój samochód poza tym, że trzeba ładować akumlator nie sprawiał kłopotów. Dziś rano odpaliłem samochód przy - 24 stopniach i jadąc do pracy zauważyłem , że kiedy chcę mocniej przyspieszyć to autek szarpie tzn. takie jakby chwilowe 1- sekundowe zaniki mocy. Na piątym biegu nie mogłem jechać szybciej jak 110km/h ale napewno na 100% nie był to tryb awaryjny. Nawet na biegu jałowym dodając gazu tak w okolicach 4 tys obrotów zaczyna tak jakby odcinać moc. Przed wczoraj tankowałem cały bak na BP , poprzednio miłem wlaną ropę z preparatem STP do czyszczenia wtrysków i na tym poprzednim baku nie było żadnych szarpnięć. Jak myślicie czy to wina paliwa które na dużym mrozie zbyt mocno zgęstniało ? Jeśli tak to co radzicie dolać do baku ( mam zatankowane do pełna) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam podobnie,odczucie jak by miał z 60km,i chodzi jak traktor tak pyrkocze przy takich mrozach:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na wolnych chodzi normalnie, a potem niema siły przy wyzszych obrotach to wam układ paliwowy przytkało..

Wczoraj przerabiałem Citroena 1.4HDi... ropa przymarzła, chodził tylko na wolnych. Jak sie mu gazu dawało to tylko kaszlał i sie dusił.

Pojechał do ciepłego, paliwo wypompowane, wlane drugie sprawdzone i koniec problemu.

Dzisiaj było -26 w nocy i rano bez problemu poszło, moc jest, także paliwo wczesniej na 100% przymarzło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na VAG narazie za zimno. Ale to napewno wina ropy ( zawsze tankuję na BP) ponieważ jak temperatura wzrosłą do -10 stopni to autko wchodziło na wysokie obroty bez dławienia się. Chyba przejdę na Statoila w zimie. Dziś dolałem jakiegoś uszlachetniacza zobaczymy jutro rano jak pojadę do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jakis tydzien temu zatankowalem na bp przez te mrozy mialem problem jak nie wiem,tak jak pisalem wyzej,dzisiaj zalalem na statoil i calkiem inna jazda.ropa na bp w zime sie nie nadaje jednym slowem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...