Skocz do zawartości

YATES

Pasjonat
  • Postów

    1167
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez YATES

  1. Mam pytanie . Czy jest możliwość zeszlifowania marmurowych schodów tak aby z jednej strony zeszlifować go około 2mm ? Mam schody zewnętrzne z wyciętych prostokątnych płytek marmurowych o grubości 2cm ale jest to żle zrobione , nie ma spadu i woda na schodach stoi. Czy da się w miarę szybko zeszlifować takie schody tak aby zeszlifować z jednej strony około 2mm , a jeśli tak to czym najlepiej to zrobić ?
  2. Może ktoś z was wie co to za przedmiot i do czego służby ? Czy to jest jakiś siłownik hydrauliczny ? [/url
  3. Znalazłem taki przedmiot w garażu , może ktoś wie co to jest i do czego służy ? Z obydwu stron można obracać skrajnymi elementami , a środek pozostaje nieruchomy.
  4. Witaj Marcin. Proszę o wycenę czterech rzeczy do VW Golf III 1,6 75KM rocznik 1995: 1. Olej Motul w bańce 5 litrów coś z 10W40 2. Filtr oleju 3. Spinki listwy bocznej drzwi przednich i tylnych ( spinka wysoka i niska po 2 sztuki każdej) coś takiego jak na zdjęciu poniżej 4. Może masz w ofercie siłowniki klapy bagażnika Golf III hatchback wersja 5 drzwiowa rocznik 1995 Pozdrawiam
  5. Może ktoś z was wie co to za przedmioty i do czego służą ? Dodam, że w tym urządzeniu na górze ta ośka od strony kostki prądowej jest łożyskowana z resztą urządzenia tzn. można nią luźno obracać. Te dwa na dole już wiem to są wyłączniki krańcowe ale nie wiem co to za urządzenia na górze zdjęcia.
  6. Mam dziś pytanie o przedmiot ze zdjęć poniżej. Po podłączeniu do zasilania to kółeczko wystające zaczyna drgać, w środku jest coś w rodzaju elektromagnesu. Do czego to może służyć ?
  7. Mój bojler jest cały rok ogrzewany tylko elektrycznie grzałką 4,5KW i to jest najlepsze i najwygodniejsze rozwiązanie. Zastanawiam sie tylko nad jego budową w środku , czemu ciepła woda jest tylko od środka w górę , a poniżej tego poziomu jest zimna. Czy jest sens robić izolację z dołu tam gdzie jest zawsze zimna woda , czy nie zrobić izolacji tylko w tej części bojlera gdzie jest gorąca woda ?
  8. Mam jeszcze takie trzy pytania. Mam stary bojler 300 litrowy i nie ma on żadnej izolacji. Woda w nim jest ogrzewana tylko elektrycznie grzałką 4,5 KW w taryfie nocnej. Na dobę daje to koszt około 1,10zł. Bojler nie jest podłączony do instalacji pieca centralnego. Bojler jest podwieszony poziomo pod sufitem w technicznej łazience ( drugiej w domu). Wygląd izolacji nie ma znaczenia bo panele sufitowe będą zamontowane poniżej bojlera i go nie będzie widać. Mam trzy pytania:1. Jak w środku jest zbudowany taki bojler biorąc pod uwagę, że gdy jest w nim ciepła woda to bojler od połowy do góry jest ciepły , a od połowy do dołu jest całkiem zimny. Czy jest w nim jakaś przegroda , że grzałka grzeje górną połowę wody ?2. Oczywiście ze względu na straty ciepła bojler chciałbym czymś zaizolować ale od strony sufitu mam zbyt mało miejsca więc na pewno 15cm wełny mineralnej się tam nie zmieści. Czy dobrym pomysłem jest izolacja matą termoizolacyjną Alufox 5mm o współczynniku przewodzenia ciepła 0,034 W/mK? Ta mata ma tylko 5mm więc mogę nawet dać jej 2-3 warstwy . 3. Ze względu na to, że bojler wisi na trzech drucianych wieszakach umocowanych w suficie trochę skomplikowane było by zaizolować bojler jednym kawałkiem izolacji. Skoro ciepłą woda jest tylko od połowy bojlera w górę to czy izolację założyć tylko na górną część bojlera ?
  9. Już dawno bym go wywalił na złom i kupił nowy ale jest on w takim nietypowym miejscu w domu i demontaż i montaż nowego wiąże się z dość dużą ilością bardzo kosztownych przeróbek . Niedawno , kilka miesięcy temu była w nim wymieniona grzałka bo stara się spaliła i jak spuszczałem wodę to wcale nie była jakaś zasyfiona. Na dzień dzisiejszy skoro bojler jest jeszcze szczelny wolę go dobrze zaizolować , a wtedy na pewno koszty podgrzewania wody nieco spadną.
  10. Mam stary ocynkowany bojler do ciepłej wody ale grzeję go tylko w nocnej taryfie prądem. I problem jest taki, że jest on niezaizolowany cieplnie. Moje pytanie , czym ocieplić ten bojler aby woda trzymała dłużej temperature ?
  11. A inwestycja w złoto w Amber Gold ?
  12. Rok temu jak rejestrowałem Mazdę z Niemiec to mi w WK niemiecki przegląd techniczny który był jeszcze ważny 1,5 roku uznali tylko, że u nas skracają go o rok czyli miałem w Polsce przegląd ważny na 6 miesięcy
  13. Czu ktoś ma jakieś informacje od kiedy będzie obowiązywała ta nowa ustawa o podatku akcyzowym, bo końcem marca kupuję auto od siostry z Niemiec ? Przy okazji zapytam czy obecnie przy sprowadzeniu samochodu z Niemiec ponosi się następujące koszty: 1. Tłumacz około 70zł 2. Akcyza do pojemności 2000cm 3,1% wartości 3. Koszt rejestracji około 245zł Opłatę recyklingową 500zł i zaświadczenie ze skarbówki o niepodleganiu VAT 160zł chyba juz zlikwidowali ? Jeśli mam świeży 2 letni przegląd niemiecki to chyba w Polsce nie muszę jechać na przegląd tylko w WK mi go skracają do 1 roku .
  14. nie widziałem eko bez zaworu, ich stosownie to lepsze rozwiązanie niż włączanie / wyłącznie pomp. Niestety wielu ma parcie na 4drogi i to przy średnio izolowanej instalacji , ale to klient płaci za opał nie oni. Mam zainstalowany zawór mieszający który ma zakres od 1 do 10. Przeważnie mam ustawiony na 4 lub 5. W cieplejsze dni na 3. W instrukcji pieca jest napisane, że w celu przedłużenia żywotności temperatura na piecu powinna być przynajmniej na poziomie 60 stopni. Ja ustawiłem piec na 60 stopni, a temperaturą na obieg reguluję zaworem mieszającym .
  15. Nie mam drewna , skąd ta sugestia. Palę tylko groszkiem , piec idzie bez wygaszania cały rok. Ogrzewam powierzchnie 170 metrów , temperatura około 21-22 stopni. W moim piecu wentylator jest fabrycznie bez przysłony, śrubka jest na stałe zblokowana więc klapa jest na 100% otwarta.
  16. W końcu wczoraj udało mi się uruchomić funcję PID . Okazało się, że fachowiec który montował piec po pierwsze nie wpiął dobrze wtyczki idącej od czujnika spalin do sterownika TECH, po drugie założył czujnik odwrotnie. Funkcja PID nie może działać poprawnie jak żle jest zamontowany czujnik temperatury spalin na wylocie do komina. Zobaczymy jak teraz piec będzie spalał.
  17. Przełączyłem sterownik na PID i niestety piec się wygasza. Zadana temperatura pieca 60 stopni , a w piecu temperatura coraz niższa , spadła do 35 stopni. Ten PID u mnie nie działa.
  18. Już wiem wszystko, bo był u mnie teraz ten fachowiec co montował mi ten piec. Sterownik był w trybie ręcznym , teraz nauczyłem się z MENU załączać tryb PID , zobaczymy czy w tym trybie poprawi się spalanie. I oczywiście w trybie PID nie da się niczego regulować. Algorytm sterownika sam bada wszystkie parametry łącznie z temperaturą na wylocie do komina i sam dobiera. parametry spalania
  19. dopiero czytam na te tematy bo zamierzam kupic taki piec ale można w małym zakresie chyba +- 10% No właśnie na moim sterowniku można regulować w pełnym zakresie i nie jestem pewny czy to jest funkcja PID czy ręczna. Niby PID to jest pełna automatyka , a da się zmieniać różne parametry więc sam już nie wiem czy sterownik jest w stanie PID czy ręcznym. Jak wchodzę w menu to jest tylko zakładka "ustawienia ręczne" , a nie ma PID czyli domyślnie jest chyba sterownik ustawiony na tryb automatyczny.
  20. Nie rozumiem tylko jednego. Mam sterownik z PID model KIPR v2 i nie rozumiem czy obecnie cały czas jest on w trybie PID czy w trybie ręcznym. Czy w trybie PID można w sterowniku regulować parametrami spalania ?
  21. Sterownik z PID-em. Mam strasznie niedopalony węgiel w popielniku, nikt nie ma tego pieca żeby podać swoje ustawienia ? Sam nie wiem czy teraz jest na funkcji PID czy ręcznej , jony 2 może wiesz jak to sprawdzić ?
  22. Mam takie dwa problemy z kociołem DEFRO Eko Duo Uni 25KW. Dodam,. że kocioł jest nowy zamontowany przez wyspecjalizowaną firmę we wrześniu 2015 roku. Po pierwsze na zdjęciu poniżej zaznaczyłem to żółtą strzałką, jest to taka gruba żelazna podstawa paleniska , po niej spalony popiół przesuwa się do szufladki. Od czasu do czasu ona się przesuwa w lewo i spada na dół. Czy ona ma jakąś blokadę żeby się nie przesuwała ? Czy trzeba wygasić palenisko, wybrać popiół żeby ją zamontować prawidłowo ? Drugi problem to optymalne ustawienia tego pieca. Mam wrażenie , że piec bardzo dużo spala opału jak na ogrzanie 7 letniego domu dobrze ocieplonego z nowymi oknami. Na dobę przy stosunkowo lekkiej zimie spalane jest około 35-40 kg ekogroszku co daje na sezon grzewczy przynajmniej 6-7 ton. W poprzednim piecu Ogniwo 28KW na sezon starczało 4 tony flotu i 2-3 metry drzewa na rozpałkę. Może ktoś z was ma doświadczenie i metodą prób i błędów doszedł do bardziej ekonomicznych ustawień tego pieca. Ja obecnie mam ustawienia fabryczne nic nie przestawiałem od dnia montażu pieca.
  23. Mój znajomy dwa lata temu kupił Peugeota 406 w ten sposób, dostał dwie umowy ( poprzedni właściciel po zakupie nie przejestrował auta na siebie) i bez problemu zarejestrował auto w Wydziale Kom. w Żywcu.
  24. Dzięki wielkie Dziś znalazłem takie dwie rzeczy , może ktoś z was wie co to takiego i do czego służy ? Ten czerwony element można lekko palcami ściskać i przesuwać góra - dół po tych prowadnicach . Gdy przesuwa się w górę cały ten czerwony mechanizm to te szczęki się samoczynnie ściskają. Dziwne, że nikt nie wie. A może ktoś z was ma wiedzę na temat części której zdjęcia zamieściłem poniżej ? Z jakiego to urządzenia by pochodziło ? Jedyne co udało mi się odczytać to numer "2 201027" Mam do was pytanie czy orientuje się ktoś z was co to za przedmiot i do czego służy ? Tam w środku jest jakaś łożyskowana ośka którą można bardzo lekko kręcić za pomocą kółeczka z boku . Na tej ośce jest jakaś blacha która tak dziwnie łapie taki czarny kurz, pył i go trzyma jak magnes. Na pomarańczowej obudowie znalazłem naklejkę z oznaczeniem "AL 7466" . Na tej aluminiowej przystawce są napisy w kółeczku RLG i osobno jakiś numer 98-48 113.0 Mam dziś jakiś ciekawy starodawny przedmiot coś w rodzaju ręcznej przekładni czy wciągarki. Wydaje mi się , że u góry brakuje jakiegoś elementu ale ogólnie przekładnia jest sprawna, kiedy ruszamy korbą w prawo to ośka pionowa obraca się bardzo szybko, jeśli kręcimy w lewo to działa jakieś sprzęgło i ośka pionowa stoi w miejscu. Może ktoś z was wie co to jest i do czego służy ? Na dole są napisy IMPORTE DE SUEBE. Już wiem . Jest to centryfuga - wirówka do mleka Znalazłem jakiś stary szwajcarski dziwny wysokoobrotowy silnik w którym po podłączeniu do zasilania kręci się nie ośka , a kręci się cała górna obudowa ( tylko podstawa jest nieruchoma) . Może ktoś z was wie do czego on miał zastosowanie ? Tutaj znajduje się filmik z jego uruchomienia: https://www.youtube.com/watch?v=MZQVpzO1yaw&feature=youtu.be
×
×
  • Dodaj nową pozycję...