Treść opublikowana przez YATES
-
Gdzie znajduje się czujnik położenia wału w Audi A4 B6 1.6 ALZ?
Nigdzie nie mogę znaleźć dla silnika 1,6 . Chodzi mi o lokalizację czujnika wału korbowego w Audi A4 B6 z silnikiem ALZ 1,6 . Czy wymiana musi być od spodu auta czy da radę z góry?
-
Jakie cewki zapłonowe do Audi A4 B6 1.6 ALZ?
Okazało się , że cewka, która chodziła rok firmy Delphi była pęknięta. Niestety nie miałem już paragonu żeby złożyć reklamację. Wymiana na cewkę nową i problem rozwiązany. Tym razem nowa firmy Bosch.
-
Jakie cewki zapłonowe do Audi A4 B6 1.6 ALZ?
Mam pytanie , bo mi auto szarpie i mam dwa błędy P0304 i P0301 czyli wypadanie zapłonów na 1 i 4 cylindrze. Rok temu była wymieniana cewka, świece i kable ale nie pamiętam jakiej firmy . Jaką byście polecali cewkę do A4 B6 silnik ALZ 1,6 ?
-
Audi A4 B6 1.6 ALZ czasami nie odpala - błąd P0171
Chciał bym was zapytać o częstą przypadłość Audi A4 B6 z silnikiem ALZ błąd P0171 "sonda lambda mieszanka zbyt uboga". Dziś pojechałem na zakupy , silnik był rozgrzany , auto zostało na parkingu. Po zakupach silnik kręci normalnie ale nie chce odpalić. Pomogło odpięcie klem od akumulatora na 2-3 minuty i ponowne podpięcie , wtedy auto zapaliło do strzału. Jak wróciłem do domu, wyłączyłem silnik i za chwilę próbowałem odpalić to znowu nie chciał odpalić . I znowu pomogło odpięcie na kilka minut klem od akumulatora. Czy ktoś z was miał podobny problem i ma wiedzę co jest uszkodzone , co należy wymienić ?
-
Błąd P0411- obieg powietrza wtórnego w A4 B6 1.6
ale dostęp jest od góry po podniesieniu maski czy auto na podnośnik i od dołu ?
-
Błąd P0411- obieg powietrza wtórnego w A4 B6 1.6
A gdzie można zlokalizować tę pompę ?
-
Błąd P0411- obieg powietrza wtórnego w A4 B6 1.6
Witam was serdecznie po latach nieobecności. Chciałbym was zapytać o samochód A4 b6 silnik 1,6 102 KM , świeci się check na liczniku , po podpięciu komputera pokazuje błąd P0411 "obieg powietrza wtórnego - przepływ". Po skasowaniu błędu po kilku dniach jazdy powraca. Objawy są takie , że od kilku tygodni czasami przy niskich obrotach silnik na ułamek sekundy przerwie. Dziś natomiast auto nie chciało mi zapalić , zapaliło dopiero za 7 razem po długim kręceniu. Wymieniłem już ostatnio świece, przewody wysokiego napięcia i cewkę, filtr paliwa prawie nowy. Może ktoś z was mi podpowie gdzie szukać przyczyny i ewentualnie gdzie ta podejrzana część się w samochodzie znajduje np. pompa powietrza wtórnego lub elektrozawór obejścia powietrza ?
-
Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie
Mam pytanie . Czy jest możliwość zeszlifowania marmurowych schodów tak aby z jednej strony zeszlifować go około 2mm ? Mam schody zewnętrzne z wyciętych prostokątnych płytek marmurowych o grubości 2cm ale jest to żle zrobione , nie ma spadu i woda na schodach stoi. Czy da się w miarę szybko zeszlifować takie schody tak aby zeszlifować z jednej strony około 2mm , a jeśli tak to czym najlepiej to zrobić ?
-
Prośba o identyfikację rzeczy czyli kto wie co to jest ?
Może ktoś z was wie co to za przedmiot i do czego służby ? Czy to jest jakiś siłownik hydrauliczny ? [/url
-
Prośba o identyfikację rzeczy czyli kto wie co to jest ?
Znalazłem taki przedmiot w garażu , może ktoś wie co to jest i do czego służy ? Z obydwu stron można obracać skrajnymi elementami , a środek pozostaje nieruchomy.
-
Promocyjne ceny na Motul, Liqui Moly, Valvoline. Części samochodowe najtaniej.
Witaj Marcin. Proszę o wycenę czterech rzeczy do VW Golf III 1,6 75KM rocznik 1995: 1. Olej Motul w bańce 5 litrów coś z 10W40 2. Filtr oleju 3. Spinki listwy bocznej drzwi przednich i tylnych ( spinka wysoka i niska po 2 sztuki każdej) coś takiego jak na zdjęciu poniżej 4. Może masz w ofercie siłowniki klapy bagażnika Golf III hatchback wersja 5 drzwiowa rocznik 1995 Pozdrawiam
-
Prośba o identyfikację rzeczy czyli kto wie co to jest ?
Może ktoś z was wie co to za przedmioty i do czego służą ? Dodam, że w tym urządzeniu na górze ta ośka od strony kostki prądowej jest łożyskowana z resztą urządzenia tzn. można nią luźno obracać. Te dwa na dole już wiem to są wyłączniki krańcowe ale nie wiem co to za urządzenia na górze zdjęcia.
-
Prośba o identyfikację rzeczy czyli kto wie co to jest ?
Mam dziś pytanie o przedmiot ze zdjęć poniżej. Po podłączeniu do zasilania to kółeczko wystające zaczyna drgać, w środku jest coś w rodzaju elektromagnesu. Do czego to może służyć ?
-
Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie
Mój bojler jest cały rok ogrzewany tylko elektrycznie grzałką 4,5KW i to jest najlepsze i najwygodniejsze rozwiązanie. Zastanawiam sie tylko nad jego budową w środku , czemu ciepła woda jest tylko od środka w górę , a poniżej tego poziomu jest zimna. Czy jest sens robić izolację z dołu tam gdzie jest zawsze zimna woda , czy nie zrobić izolacji tylko w tej części bojlera gdzie jest gorąca woda ?
-
Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie
Mam jeszcze takie trzy pytania. Mam stary bojler 300 litrowy i nie ma on żadnej izolacji. Woda w nim jest ogrzewana tylko elektrycznie grzałką 4,5 KW w taryfie nocnej. Na dobę daje to koszt około 1,10zł. Bojler nie jest podłączony do instalacji pieca centralnego. Bojler jest podwieszony poziomo pod sufitem w technicznej łazience ( drugiej w domu). Wygląd izolacji nie ma znaczenia bo panele sufitowe będą zamontowane poniżej bojlera i go nie będzie widać. Mam trzy pytania:1. Jak w środku jest zbudowany taki bojler biorąc pod uwagę, że gdy jest w nim ciepła woda to bojler od połowy do góry jest ciepły , a od połowy do dołu jest całkiem zimny. Czy jest w nim jakaś przegroda , że grzałka grzeje górną połowę wody ?2. Oczywiście ze względu na straty ciepła bojler chciałbym czymś zaizolować ale od strony sufitu mam zbyt mało miejsca więc na pewno 15cm wełny mineralnej się tam nie zmieści. Czy dobrym pomysłem jest izolacja matą termoizolacyjną Alufox 5mm o współczynniku przewodzenia ciepła 0,034 W/mK? Ta mata ma tylko 5mm więc mogę nawet dać jej 2-3 warstwy . 3. Ze względu na to, że bojler wisi na trzech drucianych wieszakach umocowanych w suficie trochę skomplikowane było by zaizolować bojler jednym kawałkiem izolacji. Skoro ciepłą woda jest tylko od połowy bojlera w górę to czy izolację założyć tylko na górną część bojlera ?
-
Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie
Już dawno bym go wywalił na złom i kupił nowy ale jest on w takim nietypowym miejscu w domu i demontaż i montaż nowego wiąże się z dość dużą ilością bardzo kosztownych przeróbek . Niedawno , kilka miesięcy temu była w nim wymieniona grzałka bo stara się spaliła i jak spuszczałem wodę to wcale nie była jakaś zasyfiona. Na dzień dzisiejszy skoro bojler jest jeszcze szczelny wolę go dobrze zaizolować , a wtedy na pewno koszty podgrzewania wody nieco spadną.
-
Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie
Mam stary ocynkowany bojler do ciepłej wody ale grzeję go tylko w nocnej taryfie prądem. I problem jest taki, że jest on niezaizolowany cieplnie. Moje pytanie , czym ocieplić ten bojler aby woda trzymała dłużej temperature ?
-
W co inwestować?
A inwestycja w złoto w Amber Gold ?
-
Nowe stawki akcyzy na samochody z zagranicy
Rok temu jak rejestrowałem Mazdę z Niemiec to mi w WK niemiecki przegląd techniczny który był jeszcze ważny 1,5 roku uznali tylko, że u nas skracają go o rok czyli miałem w Polsce przegląd ważny na 6 miesięcy
-
Nowe stawki akcyzy na samochody z zagranicy
Czu ktoś ma jakieś informacje od kiedy będzie obowiązywała ta nowa ustawa o podatku akcyzowym, bo końcem marca kupuję auto od siostry z Niemiec ? Przy okazji zapytam czy obecnie przy sprowadzeniu samochodu z Niemiec ponosi się następujące koszty: 1. Tłumacz około 70zł 2. Akcyza do pojemności 2000cm 3,1% wartości 3. Koszt rejestracji około 245zł Opłatę recyklingową 500zł i zaświadczenie ze skarbówki o niepodleganiu VAT 160zł chyba juz zlikwidowali ? Jeśli mam świeży 2 letni przegląd niemiecki to chyba w Polsce nie muszę jechać na przegląd tylko w WK mi go skracają do 1 roku .
-
DEFRO Eko Duo Uni 25KW - Wysuwa się podstawa paleniska optymalne ustawienia
nie widziałem eko bez zaworu, ich stosownie to lepsze rozwiązanie niż włączanie / wyłącznie pomp. Niestety wielu ma parcie na 4drogi i to przy średnio izolowanej instalacji , ale to klient płaci za opał nie oni. Mam zainstalowany zawór mieszający który ma zakres od 1 do 10. Przeważnie mam ustawiony na 4 lub 5. W cieplejsze dni na 3. W instrukcji pieca jest napisane, że w celu przedłużenia żywotności temperatura na piecu powinna być przynajmniej na poziomie 60 stopni. Ja ustawiłem piec na 60 stopni, a temperaturą na obieg reguluję zaworem mieszającym .
-
DEFRO Eko Duo Uni 25KW - Wysuwa się podstawa paleniska optymalne ustawienia
Nie mam drewna , skąd ta sugestia. Palę tylko groszkiem , piec idzie bez wygaszania cały rok. Ogrzewam powierzchnie 170 metrów , temperatura około 21-22 stopni. W moim piecu wentylator jest fabrycznie bez przysłony, śrubka jest na stałe zblokowana więc klapa jest na 100% otwarta.
-
DEFRO Eko Duo Uni 25KW - Wysuwa się podstawa paleniska optymalne ustawienia
W końcu wczoraj udało mi się uruchomić funcję PID . Okazało się, że fachowiec który montował piec po pierwsze nie wpiął dobrze wtyczki idącej od czujnika spalin do sterownika TECH, po drugie założył czujnik odwrotnie. Funkcja PID nie może działać poprawnie jak żle jest zamontowany czujnik temperatury spalin na wylocie do komina. Zobaczymy jak teraz piec będzie spalał.
-
DEFRO Eko Duo Uni 25KW - Wysuwa się podstawa paleniska optymalne ustawienia
A jak to sprawdzić ?
-
DEFRO Eko Duo Uni 25KW - Wysuwa się podstawa paleniska optymalne ustawienia
Przełączyłem sterownik na PID i niestety piec się wygasza. Zadana temperatura pieca 60 stopni , a w piecu temperatura coraz niższa , spadła do 35 stopni. Ten PID u mnie nie działa.