Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Problem z dmuchawą


GrubxXx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegoś czasu nie działa mi wentylator dmuchawy wiec kupiłem uzywany na szrocie od anglika ... nie przemyslalem sprawy bo co sie okazało kreci sie w druga strone ;p ale nie poddalem sie jak chcialem przekladac wirnik z angielskiej do mojej to zauwazylem ze skonczyly mi sie szczotki wiec przelozylem tylko je ...

Ku mojemu zdziwieniu moja stara dmuchawa zaczela dzialac jak angielska ;p wie ktos moze o co chodzi ??? :blink: :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, same sztotki nie powinny mieć wpływu, może zamieniłeś gdzieś kabelki. Tak swoją drogą to trzeba było kupić za 120zł zamiennik. Ja mam taki z allegro i drugi rok działa bez problemu :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 100% zamieniłeś kabelki i teraz prąd płynie przez silnik w odwrotną mańkę. myslisz ze wiatrak z anglika wsysa powietrze z kabiny i wydmuc**je na zewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też walczę z dmuchawą, nagle w silne mrozy przestała działać, czasem ruszy ale bardzo rzadko :kwasny:, właśnie kupiłem szczotki i idę je troszkę podrezac żeby weszły (nie oryginały).

... myslisz ze wiatrak z anglika wsysa powietrze z kabiny i wydmuc**je na zewnątrz?

na aukcjach wentylatorów z anglików piszą właśnie że trzeba sobie przełożyć wentylator ze swojej starej dmuchawki, w angliku jest on pewnie po lewej stronie auta i możliwe ze chodzi w druga stronę... ale same szczotki na kierunek obrotów wpływu nie maja :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze mi ktoś powiedziec tak lopatologicznie ktore kabelki ogłem pomylić bo ja tam zadnych nie widzialem a tych od podłączenia dmuchawy do instalacji raczej nie da rady pomylić ...:([br]Dopisany: 06 Luty 2012, 11:34_________________________________________________

na 100% zamieniłeś kabelki i teraz prąd płynie przez silnik w odwrotną mańkę. myslisz ze wiatrak z anglika wsysa powietrze z kabiny i wydmuc**je na zewnątrz?

przelozylem same szczotki wiatrak silnik i ogolnie cala dmuchawa zostala od europejczyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem również dmuchawę od anglika. Sytuacja taka sama, kręci w drugą stronę. Byłem u elektryka. Sama zamiana zasilania nic nie da. Za sterowanie odpowiedzialna jest elektronika, która jest zalana. Nic się nie da zrobić.

Przepraszam moja dmuchawa jest do B6 więc z tą od B5 może coś się da zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wymiana szczotek nie pomogła, uszkodzony był komutator, kupiłem wiec dmuchawę miała przyjść taka:

http://allegro.pl/wiatrak-wentylator-dmuchawa-klimy-passat-b5-i2062276283.html

przyszła taka:

http://allegro.pl/wentylator-audi-a4-valeo-8d2819021a-i2000153856.html

obudowa była inna ale silnik był na szczęście taki sam, kręcił się w druga stronę więc przełożyłem kabelki i wentylator i za 40 pln mam sprawna dmuchawkę. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam prośbę do tych, którzy wymieniali szczotki.

Macie może wymiary szczotek? Czeka mnie ich wymiana, fajnie by było zrobić to w jeden dzień, mając już szczotki pod ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...