Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1,9] Cos nie tak z termostatem???


MarkusTDI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem chyba z termostatem bo na wskazniku gdy silnik jest rozgrzany pokazuje 60 stopni a powinnien 90.Silnik jest cieply weze od plynu chodniczego sa ciepłe,wentylator sie włacza moze pomzecie mi rozwiazac problem i czy bez komputera sie nie obedzie{diagnoza]

Z dory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarkusTDI, po pierwsze prosze nazywac tematy w ten sposob: "[model auta pojemnosc oznaczenie silnika] dopiero problem.

Wentylator zawsze bedzie sie krencil bo to jest wisko.

Moze byc tak, ze wskaznik jest popsuty, a termostat dobry albo na odwrot.

[ Dodano: 01-11-2006, 17:02 ]

Jak dobrze pamietam w 1995 roku nie bylo 110, wiec z jakiej okazji masz taki silnik :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wentylatora to juz wiesz ...

co do Twojego silnika to w dalszym ciagu nie wiemy jaki masz ...

co do opisywanego problemu:

a) zwalony czyjnik temp, badz tez gdzies cos nie kontaktuje (spawdzic wtyczke przy czujniku i zegarach)

B) termostat do wymiany (podpiac Vag'a przejechac sie i odczytac temp ... jezeli jest 90 st to czujnik temp do wymiany, jezeli grubo ponizej 90 stopni to wymienic termostat (koniecznie oryginalny z ASO ... koszt 80 zł .... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z termostatem bo mi nie pokazuje temperatury silnika z tego co ogladalem w ksiazce "sam naprawiam" to nie jest taka latwa sprawa moze i da sie samemu ale niewiem moze ktos z kloegów wymieniał sam

jak sie nie orientujesz to lepiej jedz do mechanika ... koszt wymiany to jakies 50 zł .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z glowy autko osiaga juz 90 stopni padniety byl termostat tylo denerwowalo mnie to ze mechanik zeby uzyskac temperatue silnika muisial go gazowac na biegu jalowym niewiem ile obrotów mial bo niewolno wchodzic na hale wiec musialem siedziec w poczekalini ale slyszalem jak silnik wył mam pytanko nic stac sie mu niemoze i czywolno go gazowac na biegu jalowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z glowy autko osiaga juz 90 stopni padniety byl termostat tylo denerwowalo mnie to ze mechanik zeby uzyskac temperatue silnika muisial go gazowac na biegu jalowym niewiem ile obrotów mial bo niewolno wchodzic na hale wiec musialem siedziec w poczekalini ale slyszalem jak silnik wył mam pytanko nic stac sie mu niemoze i czywolno go gazowac na biegu jalowym?

nie dramatyzuj ..... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...