Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Dziwny dźwięk, coś jak włączający się ABS. Quattro.


klamer112

Rekomendowane odpowiedzi

A więc od początku. Jako, że w Szczecinie spadł dziś śnieg postanowiłem trochę się poślizgać. Wszystko fajnie pięknie, no i wracam już do domu, ruszam z pod świateł poślizgiem i słyszę dźwięk dobiegający tak jakby z pedałów, który można określić mianem cichego dźwięku absu. Macie też tak, że jak jedziecie na ręcznym i dohamowujecie to ten dźwięk jest inny? To właśnie taki dźwięk tylko cichszy. Nie mam pojęcia co to jest. Ma może ktoś jakieś pomysły? Dzieje się tak tylko wtedy kiedy jadę w poślizgu. Quattro 3.0 V6 B6, esp oczywiście w trybie off.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDS - poszukaj co znaczy ten skrót i będzie wsztsko jasne :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale wcześniej tego nie było. Przynajmniej tak mi się zdaje. Mogło się to zepsuć?

Tak po za tym pierwsze co wyskakuje po wstukaniu EDS - Egurrola Dance Studio

No ale też znalazłem przypis pasujący do Audi :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

norma. EDS to blokada mechanizmu różnicowego czyli elektroniczny system uniemożliwiający ślizganie się jednego koła. Przy ostrym ruszaniu będzie słychać charakterystyczny dźwięk pompy ABS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ośce tez to montowali? Przy lekkim poslizgu słysze tez jakieś dżwieki ale ASR sie nie włącza, dopiero gdy przycisne mocnej to miga kontrolka. Dźwieki tez słychać gdy ESP jest off. Czy to mozliwe że EDS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze ESP jest OFF to nie znaczy ze jest... panowie w Audi sa nadopiekunczy, i wprawdzie esp sie usypia jak sie je wylaczy, ale nadal czuwa. W osce tez takie cos bylo montowane, abs przyhamowywuje kolo ktore traci przyczepnosc, i stad ten dzwiek, tak mi sie wydaje.

klamer, to co opisujesz to mi wlasnie podchodzi pod czuwajacego stroza nawet przy wylaczonym esp, ale nigdy u siebie nie czulem tego ani na pedale, ani na ucho ;) takze ciezko mi stwierdzic jednoznacznie

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze ESP jest OFF to nie znaczy ze jest... panowie w Audi sa nadopiekunczy, i wprawdzie esp sie usypia jak sie je wylaczy, ale nadal czuwa. W osce tez takie cos bylo montowane, abs przyhamowywuje kolo ktore traci przyczepnosc, i stad ten dzwiek, tak mi sie wydaje.

klamer, to co opisujesz to mi wlasnie podchodzi pod czuwajacego stroza nawet przy wylaczonym esp, ale nigdy u siebie nie czulem tego ani na pedale, ani na ucho ;) takze ciezko mi stwierdzic jednoznacznie

pozdro

Troszke głupoty piszesz, jak sie wyłączy ESP to wraz z nim też ASR i jest całkiem OFF. Wtedy mozna obrotomierz zamknąć w miejscu na biegu i ASR nie zadziała i mozna dowoli latac bokami i ESP też nie jęknie. Tylko słychać ten dźwięk :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...