Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Napinacz paska alternatora


Witmar

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z napinaczem alternatora regularnie co pół roku psuje się i trzeba go wymieniać. W związku z tym mam pytanie co może być tego przyczyną pomijając ukryte wady napinacza. Dodaję że wymieniłem już cztery napinacze i chciałbym rozwiązać ten problem w moim samochodzie raz na zawsze. Bardzo proszęo pomoc w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakiej firmy napinacz stosujesz?

sprawdzales czy alternator, wisko, rolki kreca sie bez oporów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z napinaczem alternatora regularnie co pół roku psuje się i trzeba go wymieniać. W związku z tym mam pytanie co może być tego przyczyną pomijając ukryte wady napinacza. Dodaję że wymieniłem już cztery napinacze i chciałbym rozwiązać ten problem w moim samochodzie raz na zawsze. Bardzo proszęo pomoc w tej sprawie.

niewiem jak w B5 ale w B6 przy rolce alternatera jest sprzęgiełko które umożliwia jednokierunkowy obrót, jak sprzęgiełko sie sypie (albo łożysko) to może blokować pasek a jak blokuje pasek to napinacz dostaje oporu i może dlatego się sypie.

Poproś mechanika żeby zdjął pasek i pokręcił wszystkimi rolkami - sprawdzicie gdzie jest opór lub nadmierny luz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanteresuj sie tym sprzegielkiem alternatora o ktorym pisal kolega kup Ori napinacz w aso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...