Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Kolory sprężyn


daro5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pomyślałem że może tutaj na tym forum ktoś ma lub wie jakie kolory na sprężynach zawieszenia odpowiadają grupie wagowej.

Szukam w internecie i tutaj już w istniejących wątkach lecz nic nie umiem znaleźć - możliwe że źle szukam.

Pytam bo po kodach dowiedziałem się że mam zawieszenie 1BA, a sprężyny tył : OYF - czyli 1245kg - 1299kg , a przód OJG 1329kg - 1428kg, lecz nigdzie nie umiem znaleźć jakie mają mieć kolory.

Problem mój bierze się stąd że autko bardzo jest nisko zawieszone i nie wiem czy ktoś kombinował ze sprężynami czy po prostu siadł.

A może tak ma być czyli tak go wypuścili oryginalnie z fabryki bo auto na Niemiecki rynek produkowane.

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że masz czarne sprężyny? Napisz jakie masz kolory kropek na sprężynach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czarne.

Jeszcze nie wiem jakie mam bo teraz i tak jest wszystko oblepione śniegiem i nie wiem czy coś zobaczę.

Ale jest pytanie jakie powinienem mieć?

Bo jak będę wiedział jakie to może skuszę się szukać tych kolorów pomimo wszystko.

A tak na marginesie skąd kolego będziesz wiedział czy kolory będą odpowiednie, masz jakiś katalog czy co?

Bo jeżeli się okaże że z kolorami wszystko porządku to w tedy znów będę potrzebował pomocy żeby dźgnąć autko, bo to że robię za pług to "pryszcz" ale że niszczę samochód to mnie krew zalewa już połamałem osłonę silnika , urwałem zabezpieczenie te na wypadek urwania tłumika (taka blacha aluminiowa) i co chwile haczę o podłogę na tzw. śpiących policjantach. [br]Dopisany: 18 Luty 2012, 16:14_________________________________________________No i dałem się namówić - poszedłem sprawdzić.

I okazuje się że sprężyny zostały wymienione na obniżające firmy Eibach KBA 90492.

Więc ponawiam moje pytanie jakie kolory sprężyn były włożone oryginalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie takie

http://allegro.pl/audi-a4-vw-passat-b5-sprezyny-zawieszenia-przod-i2068323263.html[br]Dopisany: 18 Luty 2012, 19:06_________________________________________________Widzę Panowie że macie równie duży problem z tymi sprężynami co ja, skoro nikt nie odpowiada.

To może z innej beczki

Kto z okolic Katowic chciał by obniżyć o jakieś 30mm autko to chętnie się zamienię, ja mam prześwit teraz pomiędzy błotnikiem, a kołem

około 35mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ci za nisko to kup normalne sprezyny a te pchniesz na allegro albo w klubie w momencie,

sam jestem w trakcie takiego zabiegu, a mlodzi posiadacze audiczek tylko czekaja na takie okazje :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chcę zrobić tylko nie wiem jakie mam kupić, żeby nie wyszło że będzie się jeszcze gorzej jeździło.

Bo z tego co się dowiedziałem czytając na forach rodzai tych sprężyn jest całe mnóstwo.

I jak widzę to nikt nie ma pojęcia jakie powinny być w tych autach powkładane, chodzi mi o kolory kropek w zależności od rodzaju zawieszenia i grupy wagowej a bez tych wiadomości to ciężko się na coś zdecydować by nie pokpić sprawy.

Myślałem już o salonie audi może tam po numerze vin coś więcej powiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OYF - 1 kropka zielona i 2 kropki żółte

OJG - 1 biała i 3 brązowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki !!!

Pewnie mi nie zdradzisz skąd posiadłeś tą wiedzę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!!!

Ale nic mi to nie dało bo angielski to nie jest moja mocna strona.

Więc pozostaje mi wierzyć Ci na słowo, tym bardziej że nikt inny się nie wypowiedział.

Jeszcze raz dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...