Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Obroty silnika - check engine


Mylovsky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam następujący problem, a mianowicie zakupiłem Audi A4 z silnikiem 2.0 ALT i paliła się kontrolka check engine pojechałem na vag'a i pokazało błąd mechanizmu zmiennych faz rozrządu (samochód ciężko palił jak był ciepły i obroty silnika nie spadały tak jak powinny tzn troche wolniej i minimalnie podskakiwały przy zmianie biegu). Mechanizm został wymieniony i przez około 200km bylo ok i dziś zapałiła się znów kontrolka check engine. Silnik pali na dotyk lecz wrócił problem obrotów. Spotkał się ktoś z takim problemem? Jeszcze nie byłem na vagu gdyż to późna pora i sobota. Zastanawiam się czy ktoś z was miał taki przypadek lub potrafi pomóc/podpowiedziec w takiej sytuacji?

z góry dzięki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie sprawdzisz VAGiem to nie będzie nic wiadomo. Możesz co najwyżej wizualnie sprawdzić czy się coś nie odłączyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj bede wymieniał czwórnik oraz rurę ssącą połączona z nim bo były popękane więc może się coś okaże. Na vagu pokazywało że mieszanka za uboga. błąd został skasowany i po 150km powrócił. Samochód znów zaczął ciężko palic a obroty dalej powoli spadają wiec może to przyczyna lewego powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno będzie to. Sprawdź od razu tę rurkę odmy z gruszką na końcu. Ona też lubi sobie pęknąć pod tą tkaninką na harmonijce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czwornik zmieniony, rura ssaca tez i ten przewod od czwornika tez bo byl popekany pod ta tkanina. Bledu nie ma, moc jest ale obroty minimalnie jeszcze wolniej spadaja. Mechanik przeczyscil tez przepustnice. Zamowilem kabel z viakena i dzis wieczorem podlacze, tylko podpowiedzcie mi jakie parametry powinienem jeszcze spr. Z gory dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...