Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Stuki w okolicach lewego przedniego koła


Eljot

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne objawy po zamianie kół na zimowe 195/65/15 stalowe- Przy skręcie w lewo słychać było z okolic lewego przedniego koła grzechotanie, stukotanie. Przy jeździe na wprost tego nie słyszałem. Myślałem, że to przegub zewnętrzny. Mechanik też to sugerował. Przy wymianie oleju sprawdziłem osłonę przegubu była OK i sam przegub przy poruszaniu nie dawał żadnych odgłosów. Jakie było moje zdziwienie kiedy zmieniłem koła na letnie alufelgi 205/55/16 i stukanie całkowicie ucichło. A już miałem wymieniać przegub. Może któryś z kolegów miał podobny przypadek, lub wie jaka może być tego przyczyna. Dodaję, że felgi stalowe są oryginalne od A4, zakupiłem je na Allegro. Był to pierwszy sezon w moim aucie, oczywiście felgi używane. Śruby do tych stalówek założyłem te same co od alufelg /przylgnia kulista/ Może w śrubach tkwi przyczyna. Czy jest różnica w przylgni /może do stalówek konieczny jest stożek/ może inna długość. Proszę o sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego a felgi napewno sa ok? moze tu szukac przyczyny..a co do srub z alu to radzilbym zmienic bo pozneij nie wiem czy juz je odkrecisz..bo do stalowych sa inne..a te sie zapiekaja..ja rok temu tak kypilem samochod ze byl na stalowych felgach i mial sruby z alu i byl problem z odkreceniem przy wymianie na letnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...