Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Przewód wody


rawablus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich. Panowie (i panie) , mam taki problem. Od jakiegos czasu ubywało mi płynu chłodniczego. Pojechałem dzis do garażu , rozebrałem przód i nic,zadnych oznak wycieku z okolic chłodnicy. Po dogłębnych oględzinach zauważyłem ze płyn ucieka przez wąż który idzie z bloku do nagrzewnicy . Wyciągnołem go ale niema w nim zadnej dziury , wydaje sie byc w porządku . Wąż z jednej strony jest na opaske zaciskową przy wejsciu do nagrzewnicy a z drugiej jest zakończony plastikiem z zawleczką który wsuwa sie w plastikowa koncówke w bloku silnika. Pytanie , czy do tej plastikowej końcówki potrzebny jest jakis oring albo uszczelka? A4 1,8 ADR 1996

*czy trudno wpisać prefix do tematu!? - poprawiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie do bloku jest na tzw. szybkozłączkę. Na wężu powinien być oring, na "końcówce" (zwanej też króćcem ;) ), nie ma żadnej uszczelki. W którym miejscy cieknie z węża? Może oring uszkodzony, albo opaska przy nagrzewnicy nie zaciska dobrze? Sprawdź czy króćce nie są pęknięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie chodzi o to ze wąz jesc cały , na plastikowym króćcu (szybkozłączce) nie ma żadnych pękniec ale tez ku mojemu zdziwieniu nie było zadnego oringa ani zadnego uszczelnienia , Na drugim koncu przy nagrzewnicy załozyłem nową opaske zaciskową. Czyli wychodzi na to ze w szybkozłączce powinien byc oring ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie chodzi o to ze wąz jesc cały , na plastikowym króćcu (szybkozłączce) nie ma żadnych pękniec ale tez ku mojemu zdziwieniu nie było zadnego oringa ani zadnego uszczelnienia , Na drugim koncu przy nagrzewnicy załozyłem nową opaske zaciskową. Czyli wychodzi na to ze w szybkozłączce powinien byc oring ??

Tak. Wewnątrz szybkozłączki powinien być oring. Nie wypadł Ci gdzieś podczas zdejmowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie nie wiem. mam grubą łape i miałem problem zeby ją tam wcisnac a jak juz sie udało to sie troche naszarpałem i moze wetdy wypadł. narazie dzieki za info. jutro do sklepu po oring i do roboty. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...