Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Demontaż przycisków szyb


dziako

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem ze schodzącą farbą z przycisków szyb. Czy aby zdemontować przyciski muszę zdejmować cały boczek drzwi, czy mogę to zrobić w prostrzy i zarazem szybszy sposób :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz ściągnąć boczek nie ma innego sposobu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ściągnięciu boczka i dostaniu się do tej całej "centralki" powiedzmy jak się je zdejmuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ściągniesz to zobaczysz. Trzeba będzie odchylić kawałek plastiku żeby wyskoczyła "centralka" z zaczepów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam o szczególy, ponieważ jak rozbiorę ten boczek to już bym chciał to zrobić, a nie czekać na forum (pół dnia) w wolną sobotę na dopytywanie o szczególy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety musisz zdjąć boczek, odkręcić podłokietnik ze sterowaniem przycisków szyb. W przednim podłokietnik jest mocowany na 11 śrub Potrzebny Torex odłączasz kabel sterowania. Jest tam zabezpieczenie kostki. I na końcu musisz podważyć cienkim śrubokrentem przycisk szyb aby go wydostać z uchwytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety musisz zdjąć boczek, odkręcić podłokietnik ze sterowaniem przycisków szyb. W przednim podłokietnik jest mocowany na 11 śrub Potrzebny Torex odłączasz kabel sterowania. Jest tam zabezpieczenie kostki. I na końcu musisz podważyć cienkim śrubokrentem przycisk szyb aby go wydostać z uchwytu.

Dzięki kolego o to właśnie mi chodziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie odkręcałem podłokietnika...

a jak wyjąć bez odkręcania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co się gimnastykować lepiej odkręcić te 11 śrub, i tak boczek musi być zdjęty. Jeżeli pierwszy raz chcesz wyjąć przycisk to radze zdjąć podłokietnik aby nie uszkodzić zaczepów wyłącznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już odkręcę ten boczek, to może przeprowadzić kabelki (planuję zrobić podświetlenie pod drzwiami) po co odkręcać 2x. Czy kabelki podłączyć pod czerwone światło w drzwiach bezpośrednio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz czerwone światło w boczku to podłączaj się do niego z podświetleniem drzwi. Pamiętaj tylko że przy zdejmowaniu boczka zawsze jakieś zatrzaski możesz połamać dlatego radze powoli podważać boczek - bardzo ostrożnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile może kosztować takie światło (oprawka) do podświetlenia drzwi i gdzie ją mogę kupić. Czy to są takie same oprawki jak w schowku pasażera lub w bagażniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastosowałem u siebie takie: http://allegro.pl/audi-a3-a4-a6-a8-tt-lampka-oswietlenia-wnetrza-i2169454887.html tu są po 29 zł ja kupiłem 8 sztuk po 5 zł Musisz szukać na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...