Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem z silnikiem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Posiadam audi a4 b6 1.8 turbo i mam problem z silnikiem.Otoz pojawila sie kontrolka oleju i zaczal dochodzic metaliczny dziwiek z silnika(wydaje sie ze z gory silnika)Wymieniona zostala pompa olejowa ale nic nie pomoglo.Kontrolka nadal sie pojawiala oraz dziwiek. W chwili obecnej silnik calkowicie traci moc i gasnie. Csnienie oleju jest ok jak jest silnik zimny,jednak przy temp. 90 stopnin spada praktycznie do 0. Czy mogly mi ktos doradzic co robic dalej... Czy wystarczy jesli wymienie glowice cylindrow lub tylko blok silnika ? Czy moze ewentualnie cos innego?Poprosze o rade..Dziekuje

Opublikowano

jak na mój gust rozbierać i remontować - telepiąc go dalej w tym stanie tylko pogorszysz sprawę. Tak z ciekawości jaki jest przebieg i na jakim oleju jeździ?

Opublikowano
  • Autor

Mam przejechane 187 tys a olej to castrol 5w-30...

Opublikowano

współczuje, Seba chyba nici z wakacji w tym roku:wink:

Opublikowano

miałem cos podobnego tyle że w b5 zdejmij pokrywę zaworów i zobacz czy nie masz galaretki

Opublikowano
  • Autor

pod spodem nakretki gdzie nalewa sie olej jest takie jakby maslo,a gora cylindrow jest bardzo okopcona,jednak nadal nie wiem za bardzo co robic ...Czy wymiana bloku silnika wystarczy...gdyz caly silnik jest strasznie drogi...

Opublikowano

nie wiem jak jest u ciebie,też miałem masełko pod korkiem,a pod pokrywą było trochę gorzej,nie wiem czy u ciebie jest też coś takiego nie przestrasz się może to jakaś pierdoła ale poczytać możesz http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?204329-ALL-P%B3ukanie-silnika&highlight=dziwny+d%BCwi%EAk+pokryw%B1+zawor%F3w

Opublikowano

przy wymianie pompy oleju sprawdzaliscie droznosc kanalow olejowych??? i w zyciu niewlalbym castrola do mojego silnika....

Opublikowano

co jest nie tak z castrolem?ja uzywam castrol edge i myślałem ze to dobry olej, dlaczego go odradzasz i co polecasz?

Opublikowano

ogladalem kilka silnikow po castrolac i zostawialy mase syfu... wiem ze costam w castrolu edge sie juz poprawilo, ale niemam zaufania do Castrola.... ja obecnie jezdze na Motulu, ale zmieniam na millersa CFS 5w30, uwazam tez ze Valvoline max life powyzej 100tysiecy jest swietny

Opublikowano
  • Autor

Dziekuje za rady.. Czy silnik 1.8 turbo kod avj mozna zamienic jakims innym bez problemow z komputerem itp. Czy silnik APU bedzie pasowal lub moze jakis inny bo widze ze chyba bez wymiany silnika sie nie obedzie....

Opublikowano

skad wiesz ze sie nie obejdzie??? sprawdzla ktos dokladnie Twoj silnik???

Opublikowano
  • Autor

tak byl sprawdzany.. Sprawdzone zostalo csnienie,jak byl zimny trzymal okolo 2 mbr, a jak troche sie zagrzal to spadalo praktycznie do 0.. To chyba wystarczy zeby powiedzec ze silnik padl czy nie?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.