Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie gasną świece


Karol_M

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam następujący problem. Podczas porannego odpalania zimnego silnika wszystko jest w porządku jednak problem pojawia się gdy próbuje urochomić ciepły silnik po krótkim postoju. Objawia się to tym, że kontrolka świec żarowych nie gasnie i pali się cały czas słychać też jak one się grzeją mimo, że silnik ma temperaturę 90*C a na dworze jest ponad 10*C. Silnik odpala ale bardzo ciężko i pracuje na wyższych obrotach tj. ok 1200. Obroty na postoju nie spadają jednak po przejechaniu kilku kilometrów wszystko wraca do normy. Może miał ktoś podobny problem i wie jak go rozwiązać? Wiem, że należy podłączyć do VAG ale w najbliższym czasie nie mam takiej możliwości. Dużo jeżdżę dlatego pytam czy coś może się stać jeśli nie zajmę sie tym szybko? Silnik to 1.9 TDI AFN '99r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak słychać ze się grzeją ???? jeśli faktycznie cały czas sie grzeją to spróbuj odpiąć czujnik g 62 chyba tak sie nazywa oryginalnie jest niebieski, jest w króćcu plastikowym przykręconym do bloku idą tam 2 przewody jeden od zbiorniczka wyrównawczego . może to być tez przekaźnik i jeszcze dużo innych przyczyn vag tylko i wyłącznie bo tak można szukać do woli . Sprawdź czy na 100% świece grzeją cały czas ,jak nie to kontrolka od świec możne oznaczać uszkodzenie nastawnika w pompie wtryskowej to by odpowiadała kiepskiemu odpalaniu na ciepłym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...