Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Nietypowe zamulenie - zero błędów na Vagu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie, chciałbym zwrócić się do was z prośbą o pomoc. Ostatnio moje 1.9 TDI 2 razy rozczarowało. Jeździłem autem cały dzień, byłem nawet na trasie i wszystko ok. Po jednym odpaleniu muł bagienny - zero reakcji na gaz, jechał jak 30 letni diesel. Dopiero w którymś momencie jak wbiłem 4 bieg auto odżyło i wydarło do przodu. Miałem pod ręką Vaga, podłączyłem z myślą pewnie n75 albo coś w tym stylu lecz nie zapisał się żaden błąd. Idąc dalej od jakiegoś czasu zauważyłem że auto zaczyna szarpać przy ok. 2 tys. obrotów - nie jest to normą raz się pojawia a raz nie. Kolejna sprawa jak porównuję czasem logi innych osób u mnie cały czas zmieniają się obroty 882-903.

statyczne:

000 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_77726.html

001 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_77723.html

004 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_77722.html

007 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_77724.html

012 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_77721.html

013 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_77725.html

Dynamiczne:

011 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_77719.html

010 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_77720.html

003 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_77717.html --> proszę pominąć pierwszy odczyt, jakieś auto wyjechało mi przed nosem

Mam pewne podejrzenia aczkolwiek liczę na waszą pomoc.

Pozdrawiam

Opublikowano

Wykonaj diagnostyke jak nalezy...

fura jest po programie ??

Opublikowano
  • Autor

Tak jest po programie z 90 na 110

Opublikowano

No to tym bardziej wykonaj porzadnie logi...

Opublikowano
  • Autor

Ok wrzucę resztę dynamicznych na początku tygodnia, sam jechałem i ciężko jest w pojedynkę to ogarnąć :)

Opublikowano

Nie reszte, tylko porzadnie kazdą grupe osobno.

Statyczne - 000,001,003,004,007,013

Statyczne BS - 000,003,004

Dynamiczne - 000,001,003,004,008,010 i 011

Po prostu juz nie mam siły tego pisac.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

A więc tak, poczyniłem pewne kroki na dzień dzisiejszy. Oddałem auto na kompletne uszczelnienie pompy i ocenę jej stanu. Co się okazało, jedna ze sprężyn przy głowicy pompy (chyba tak to się nazywa) była pęknięta w dwóch miejscach. Pompiarz mi powiedział że jeszcze chwila i przez tą sprężynę miałbym po pompie.

Nastawnik zaś był zasyfiony całkowicie. Przy okazji sprawdziłem wtryskiwacze na maszynie, wszystkie przeszły test pozytywnie z tym, że jeden zdradza powoli konieczność wymiany końcówki...

Przemik nie złość się o te logi, nie chciałem gnieść auta bo ewidentnie działo się coś niepokojącego. Do tych zamuleń doszły też sporadyczne gwałtowne szarpnięcia.

Pojeżdżę teraz trochę i jeżeli problem powróci to zamieszczę komplet logów. Póki co auto ładnie się zbiera, nie szarpie i nie zamula.

Opublikowano

No i bardzo dobrze zrobiles, ze zająłes się tematem jak nalezy... przynajmniej wiesz ze pompa i wtryski są OK.

Opublikowano
  • Autor

A więc niedługo nacieszyłem się spokojem. Dzisiaj odpaliłem auto po nocy, pojeździłem, co najmniej 2 razy był gaszony po czym muł. Udało mi się podpiąć Vaga w momencie trwania tego problemu.

Pierwsza rzecz czyli odczyt błędu - pokazało błąd G70 Mass Air Flow.

Z góry przepraszam że odczyty z marca i kwietnia nałożyły się...

A więc oto kilka pomiarów grupy 003. W pewnym momencie zatrzymałem się na poboczu i odłączyłem wtyczkę (widać to w logach, auto zaczęło troszkę lepiej jechać ale bez rewelacji) ---> http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_80818.html

Dynamiczny 000 - auto muł z wciśniętym pedałem gazu do samego końca --> http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_80819.html

Dynamiczny 011 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_80820.html

Dzisiaj wieczorem powtórzę jeszcze logi dynamiczne (w tym blok 008 i 010), jeżeli w tej chwili tak to można nazwać... Układu wtryskowego nie diagnozowałem ponieważ co do pompy i wtrysków nie ma żadnych zastrzeżeń (testy w serwisie Boscha na stole ok).

Bardzo was proszę o pomoc w diagnozie.

Mam się szykować na wymianę przepływomierza ??

---------- Post dopisany 15-04-2012 at 10:26 ---------- Poprzedni post napisany 14-04-2012 at 13:59 ----------

Dzisiaj ponownie zrobiłem logi, auto zaczęło normalnie jeździć czego nie można powiedzieć o dniu wczorajszym (logi w poście wyżej):

Statyczne:

001 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_80950.html

003 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_80948.html

004 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_80949.html

007 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_80955.html

008 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_80951.html

010 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_80954.html

011 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_80952.html

013 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_80953.html

BS:

000 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_80958.html

003 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_80960.html

004 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_80959.html

011 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_80957.html

Dynamiczne:

000 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_80961.html

003 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_80962.html

008 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_80965.html

010 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_80963.html

011 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_80964.html

Ręce opadają, 5 razy jedzie super, czasem kilka dni, nagle łapie muła bagiennego i można zapomnieć o normalnej jeździe... Nie pomaga gaszenie auta na chwilę, nie ma żadnych błędów oprócz tego G70 który pokazał się raz, kontrolka świec żarowych nie miga...

---------- Post dopisany 16-04-2012 at 06:41 ---------- Poprzedni post napisany 15-04-2012 at 10:26 ----------

Pomoże ktoś ??

Opublikowano

Wydaje mi się ze problem jest w sterowanku sprezarką ... załatw zaworek N75 od innego AHU/1Z i pojezdzij na nim troche...

Opublikowano
  • Autor

Ok, akurat kolega ma też 1z to zrobimy podmianę, choć na przykład znajomy (dreamer z Audi 80 forum) ma identyczny problem, wymienił zaworek, tydzień spokoju i problem wrócił...

No i ten przepływomierz który przedwczoraj wogóle nie mierzył, auto postało przez noc i nagle zaczął jeździć....

Nie mniej dzięki Przemik za podpowiedź :-)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.