Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co lepsze? / kogo skarżyć?


madaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dziś miałem nieciekawe spotkanie z dziurą a mianowicie opona została rozdarta z boku na odcinku 5cm także jest do wyrzucenie.

Opona kupiona w zeszłym sezonie a założona jakiś 2tyg. temu także całkiem nowa ze ''zdrowym'' bieżnikiem ok. 8mm

General (continental) 225/45/17 także zastanawiam sie co byłoby lepsze zakup 1 nowej (400pln-ów) czy jakichś innych zdrowych używanych.

Wiem że najlepiej byłoby 2 nowe no ale przecież ta jedna jest prawie nowa.

Druga sprawa to droga chyba powiatowa (pomiędzy miejscowościami) także kto je nadzoruje i kogo skarżyć (fotki zrobione) i jak ma wyglądać pismo, może już ktoś pisał coś takiego i ma może udostępnić wzór??

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu wpadłem w dziurę i ugiąłem felgę (stalową) zgłosiłem się następnego dnia do Generalnej Dyrekcji Dróg chyba tak to się nazywa i opowiedziałem jak i co się stało. Dostałem tam od gościa formularz gdzie miałem wypisać co się stało gdzie i w jaki sposób (najlepiej mieć wtedy światka w postaci policji tak mi powiedziano). Z tym udałem się do Ubezpieczyciela (ponieważ w Polsce nie opłaci się naprawiać dróg lepiej ubezpieczyć dziury a niech się o to martwią kierowcy :wallbash:) Po zjawieniu się w Generali umówiono mnie z rzeczoznawcą i po 2 miesiącach wypłacili mi 159zł. Naprawa samochodu wyniosła mnie jakieś 350zł (bo w zawieszenie zaczęło stukać)ale i tak cud ze cokolwiek mi wypłacili. Wówczas jeździłem Audi 80 z 90 roku, gdybym wjechał a4 w taką dziurę to koszty naprawy pewnie byłyby dużo wyższe. Tak czy inaczej proponuję to zgłosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki mogłeś zrobić jako dokumentację. Piszesz pismo do Zarządu Dróg Miejskich, na jakim kilometrze , danej drogi wynikła szkoda. a najlepiej idx osobiście , o wiele szybciej to załatwisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki mogłeś zrobić jako dokumentację. Piszesz pismo do Zarządu Dróg Miejskich, na jakim kilometrze , danej drogi wynikła szkoda. a najlepiej idx osobiście , o wiele szybciej to załatwisz.

p.w. fotki zrobione jutro do nich podlece i zobacze co da rade zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policja była?jeśli nie to szkoda czasu i zachodu.Powiem tak nie chcą płacić nawet przy właścicielu drogi.Mijają się ze wszystki aby nie zapłacić. :)

Pisz na pv.doradzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 nową,

co do dziury, to zebyś miał jakies szanse na odszkodowanie to musi byc spisany protokół policyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bylem z takim problemem u rzecznika praw konsumenta - Pani wyjasnila wszystko gdzie co i jak robic ze by dobrze bylo jesli by nie chcieli wyplacic kaski pani rzecznik powiedziala ze sie tym zajmie, szkody naprawilem we wlasnym zakresie ale otrzymalem rachunek za naprawe felgi i opony oraz zdjecia przed naprawa z pieczatka i podpisem wlasciciela - jest to wazne jesli chcesz ze by ci wrocili kase jesli bedziesz chcial ja naprawic wczesniej, mi oddali wszystko co do grosza :) ale protokol z policji tez musisz miec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co podstawa to wezwanie policji na miejsce takiego zadzenia?

co do pytania autora tematu to możę wrzuć ta oponkę na zapas a kup 2 nowe. jeśli za drogo to wychodzi to jedną nówkę - wkońcu jak masz nimal nawą druga to nic sie nie stanie - dotrą się po miesiacu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak po poradzie:

pojechałem na miejsce zdarzenia założyłem rozwalone koło, zadzwoniłem po policje przyjechali alkomacik hehe spisali protoków (którego nie mieli przy sobie,musiałem z nimi kilka km-ów jechać do jednostki) i teraz musze wszystko spisać i do starostwa także zobaczymy co z tego wyniknie ale dam znać jak cokolwiek uda sie wyciągnąć.

Co do opony to w zapasie mam felge 15" a rozwalona to 17" także nie ma jak więc kupie 1 nową i paragon dołącze do starostwa :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...