Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] Bierze olej i dymi z rury wydechowej


Lukash

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moim autkiem. Niedawno zauwarzyłem, że samochód w pewnym momęcie traci moc, próbuje przyspieszać i nic. Po chwili jest już dobrze. Autko czasami też dymi na biało. Dym ten ma specyficzny zapach. Zauwarzyłem także, nieduży ubytek oleju w silniku. Jeżeli ktoś jest w stanie mi pomóc, co mi padło w samochodzie, jakie mogą być spodziewane koszty naprawy to będe bardzo wdzięczny. Pozdrawiam. :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, ze V6 nie wciagaja oleju, to zaczalbym od diagnostyki vagiem i turbullum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez pelnej diagnozy Vag'iną to moge Ci polecic wymiane silnika na nowy ... :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy zapchany filterek odmy powoduje czasami zanik mocy w samochodzie. Z tego co wiem o zajechanej odmie świadczy właśnie ten wydobywający sie dym z rury wydechowej o dziwnym zapachu(które też wystepuje czasami, niekiedy :audi: zostawia taka chmurkę dymu że lipa troche, a czasami jest oki) :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiołem panowie autko pod kompa i wyskoczyły 2 błędy 023f- ciśnienie w rurze dolotowej i 02E5- włącznik w układzie hamulcowym. Ale były to błędy sporadyczne i pewnie mało znaczące. A fura kopci dalej i bierze olej :wallbash: Co to może być? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejrzyj odmy.sam jestem ciekawy co to może być bo wczoraj widziałem A62.5tdi na obwodnicy i waliło na biało jak parowóz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odstawiłem :a4fan: do fachowca który zajmuje sie silnikami diesla, zobaczymy co wyczaruje. Podobno podejrzewa że to turbina, ale jeszcze nie wiadomo. A Ty adikrakow, jężeli mówisz że miałeś takie same objawy co ja to powiedz mi jakie poniosłeś koszty z tego tytułu(jeżeli możesz oczywiście) :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj tez tracił moc i po sprawdzeniu wszystkiego okazało sie ze przyczyną były zapieczone kierownice w turbo. Regeneracja turbiny i wszystko wrociło do normy :th: Koszt w moim przypadku to 500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panowie odebrałem :audi: od mechanika i jest wporzo. Okazało sie że,zapchana była ta słynna odma. Cały układ dolotowy został przeczyszczony i jak narazie jest ok, nie dymi i świetnie jeździ. Na szczęście że długo nie jeżdziłem samochodem w takim stanie. Mogło dojść do uszkodzenia turbo lub czegoś innego. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...