Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Potrzebny wsad licznika


mejdej

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem wszystkim.

Montuję do swojej B4-ki zegarki z A4 AFN '97 ponieważ w moich przestał chodzić licznik kilometrów oraz brak jest obrotomierza :doh:i mam problem. Zegarki mają nr 8D0 919 035R producent uk-nsi, dodatkowo wskaźniki: temperatury oleju oraz ładowania, skala prędkościomierza oraz przebieg w milach, data produkcji 11.96 bez FIS, wtyczki 26 pinowa żółta, 26 pinowa niebieska i 4 pinowa czarna. Wyczytałem, że zegarów tego producenta nie da się przekodować na kilometry poprzez kabel OBD2- można to zrobić wylutowując układ 93c56 i programatorem zmienić wyświetlanie z mil na km.

Czy znajdzie się ktoś, kto podeśle mi taki wsad na priva?

Niestety nie mam programatora ani sposobności samodzielnego wylutowania tego scalaka więc będzie to robił elektronik- dlatego bardzo proszę o działający wsad ponieważ każde takie lutowanie i programowanie będzie wiązało się z $$$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi, do pamięci można się dostać po szynie uWire - tylko trzeba wiedzieć jak :) tak samo zresztą jak to robi zewnętrzny programator...... - dla zainteresowanych noty katalogowe producentów : http://www.datasheetcatalog.com/datasheets_pdf/9/3/C/5/93C56.shtml

Jeśli ten elektronik wie o co chodzi i ma cokolwiek pojęcia o komunikacji po szynach danych pomiędzy pamięcią a procesorem to sobie poradzi bez wylutowywania.

Mi z nadmiaru lenistwa nigdy nie chciało się wylutowywać pamięci-co najwyżej 2 jej piny, a tym bardziej jeśli to są SMD.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki za podpowiedź. Rozmawiałem z innym elektronikiem i powiedział mi, że nie trzeba nic lutować i zrobi to za 30-50zł jak dam mu wsad, a tamten chciał ze mnie zedrzeć i krzyknął za całą operację 120zł:shock3:

Ale ja dalej nie mam wsadu europejskiego do tych zegarów a przebieg w milach doprowadza mnie do:heat:

Bardzo proszę o podesłanie eu wsadu do tychże zegarków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi, do pamięci można się dostać po szynie uWire - tylko trzeba wiedzieć jak :) tak samo zresztą jak to robi zewnętrzny programator...... - dla zainteresowanych noty katalogowe producentów : http://www.datasheetcatalog.com/datasheets_pdf/9/3/C/5/93C56.shtml

Jeśli ten elektronik wie o co chodzi i ma cokolwiek pojęcia o komunikacji po szynach danych pomiędzy pamięcią a procesorem to sobie poradzi bez wylutowywania.

Mi z nadmiaru lenistwa nigdy nie chciało się wylutowywać pamięci-co najwyżej 2 jej piny, a tym bardziej jeśli to są SMD.

Pzdr

Whatever.

Tak czy inaczej musi dostać się do pamięci, a nie zrobi tego przez złącze diagnostyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że do pamięci dostać się musi, tak czy inaczej.... Dalsza dyskusja byłaby czysto akademicka :)

Gdyby było dużo takich zegarów do zrobienia można by się pokusić o zrobienie obsługi poprzez złącze.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...