Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Diagnostyka turbiny


Skalpel1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Potrzebuję Koledzy rady. Dzisiaj montuję do swojego 1.8 turbo (AWT) turbinę po regeneracji. Nasunęło mi się jedno pytanie, czy po montażu turbiny jest potrzebna diagnostyka komputerem? Nie chcę dzwonić do zakładu, w którym robiono mi regenerację, ponieważ miałem niemiłą rozmowę z panem właścicielem, gdyż oddałem do naprawy turbo z kolektorem (całym) a dostałem z powrotem z pękniętym i "fachowiec" się wypiera, że to już tak było!!!

Ale moje pytanie brzmi czy muszę podłączać moją Perełkę pod komputer po zamontowaniu turbo? :D

Dziękuję za odpowiedzi i życzę miłego weekendu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie musisz robić żadnym komputerem....jedynie to przed montażem zalej turbinę olejem żeby na sucho nie kręciła po odpaleniu (nie muszę chyba pisać gdzie trzeba nalać oleju)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy macie może jakiegoś fachowca (dobrego a nie stodoła) od regeneracji turbiny w mazowieckim??moja niunia to A4 b6 1.8T z góry dziękuje za odpowiedz

---------- Post added at 13:54 ---------- Previous post was at 13:50 ----------

zapomniałem dodać ze jak go odpalę na zimnym silniku na ssaniu słychać dziwny dźwięk jakbym włożył w szprychy od roweru kawałek plastiku:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

---------- Post added at 13:54 ---------- Previous post was at 13:50 ----------

zapomniałem dodać ze jak go odpalę na zimnym silniku na ssaniu słychać dziwny dźwięk jakbym włożył w szprychy od roweru kawałek plastiku:(

A odgłosy czasem nie dochodzą od wtórnej pompy znajdującej się na dolr pod turbiną????????????? :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno od turbiny:(bo jak dodaje gazu to dzwiek jest taki sam jesli jest na dolnych obrotach a pozniej to swiszczy turbo

---------- Post added at 14:28 ---------- Previous post was at 14:25 ----------

a czy przez ta pompe mogla stracic moc???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...