Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sieć lokalna Win7->WinXp


Rekomendowane odpowiedzi

Za cholere nie mogę ustawic sieci lokalnej miedzy komputerami na których jest Win7 a na drugim WinXp. Na jednym kompie mam Win7 i Xp i gdy przełącze na Xp to wszystko hula aż miło. Gdy mam włączony Win7 to komputery nawzajem mozna pingować lecz nie widać udostępnionych plików, oczywiście ustawiona siec domowa, ta sama grupa robocza, wyłączone hasło itd. Co jeszcze może blokować? Win7 jest 64bit a Xp32, czy wogole między tymi systemami jest mozliwość udostępniana plików? Pytanie raczej do fachowców w tej dziedzinie, są tacy na forum :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci nikt nie pomoże do wieczora to siąde nad tym wieczorem i dam ci znać co i jak.

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj się za to nie zabrałem, ale dziś się udało.

Niestety u mnie sieć między XP o 7 chodzi normalnie. Komputery znajdują się w jednej grupie roboczej i wszystko jest ok, z tym że jest mały problem z udostępnianiem plików w W7, tzn. xp widzi udostępnione katalogi, ale pozwala wejść tylko do katalogu "public", ale tu się kłaniają prawa użytkowników i nie chce mi się w to bawić.

Natomiast pliki udostępniane przez w Xp bez problemowo są widziane w W7.

Dla potwierdzenia obrazek z

W7:

siecc.jpg

z XP:

siecxp.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za cholere nie mogę ustawic sieci lokalnej miedzy komputerami na których jest Win7 a na drugim WinXp. Na jednym kompie mam Win7 i Xp i gdy przełącze na Xp to wszystko hula aż miło. Gdy mam włączony Win7 to komputery nawzajem mozna pingować lecz nie widać udostępnionych plików, oczywiście ustawiona siec domowa, ta sama grupa robocza, wyłączone hasło itd. Co jeszcze może blokować? Win7 jest 64bit a Xp32, czy wogole między tymi systemami jest mozliwość udostępniana plików? Pytanie raczej do fachowców w tej dziedzinie, są tacy na forum :wink:

W:

Panel sterowania\Sieć i Internet\Centrum sieci i udostępniania\Zaawansowane ustawienia udostępniania

http://postimage.org/image/cqx1b3r4j/

majstrowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka podstawowych pytań:

1. Czy masz włączone czy wyłączone proste udostępnianie plików w XP??

2. Konto gościa muszą być włączone, ale jeżeli tylko ty korzystasz z tej sieci to lepiej ustawić ten sam login,

3. Jak łączy się win 7 i win xp z siecia domową (LAN, wifi)??

Czy internet hula na jednym i drugim komputerze bez problemowo?? Nie zauważyłeś żeby któryś z komputerów gubił sygnał a w zasadzie adresy DNS?? Na jakich adresach IP chodzą komputery (i maske podsieci też daj)

---------- Post added at 09:42 ---------- Previous post was at 09:40 ----------

PS Jeżlei się pingują to jest tylko kwestia uprawnień lub złych adresów IP (kto przydziela IP router?? czy ręcznie wklepałeś??)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko o czym piszecie to oczywiście zrobione/sprawdzone. Na xp->xp działa jak należy, na jednym i drugim udostepnie pliki widać i mozna je kopiować, konta gościa sa wyłączone. Teraz na 7->xp troszke pokombinowałem i udało sie zrobic tak że udostępnione pliki na xp pod 7 widać i mozna kopiować a udostepnione pliki na 7 pod xp widzi foldery ale nie mozna je otworzyć "...nie jest dostępny. Możesz nie miec uprawnień...". Ale to mi juz wystarczy ponieważ na PC(xp) mam folder lokalny w którym mam wszystkie filmy itd.

Mam jeszcze pytanie z inne beczki, może ktos bedzie znał odp

Posiadam 3 kości DDR, wszystkie po 1GB, wszystkie PC3200, 400MHz nawet CL taki sam.

Gdy włożę jedna kość to w biose mam info

DDR400 SINGLE CHANNEL 64bit więc ok

Gdy włoże 2 kości to info

DDR400 DUAL CHANNEL 128bit więc tez ok

A gdy wloże 3 kości to

DDR333 SINGLE CHANNEL 64bit i co z tym?

Jak wtedy pracuje pamieć? Wszystkie w singlu na 333, dwie dual na 400 a jedna na 333??

Kiedy jest najwieksza wydajnośc, gdy 2GB w dualu na 400 czy gdy 3GB na 333??

Ktos zorientowany w tych tematach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie z inne beczki, może ktos bedzie znał odp

Posiadam 3 kości DDR, wszystkie po 1GB, wszystkie PC3200, 400MHz nawet CL taki sam.

Gdy włożę jedna kość to w biose mam info

DDR400 SINGLE CHANNEL 64bit więc ok

Gdy włoże 2 kości to info

DDR400 DUAL CHANNEL 128bit więc tez ok

A gdy wloże 3 kości to

DDR333 SINGLE CHANNEL 64bit i co z tym?

Jak wtedy pracuje pamieć? Wszystkie w singlu na 333, dwie dual na 400 a jedna na 333??

Kiedy jest najwieksza wydajnośc, gdy 2GB w dualu na 400 czy gdy 3GB na 333??

Ktos zorientowany w tych tematach?

Najlepiej jak byś ściągnął jakiś program do testowania szybkości pamięci i wtedy się wszystkiego dowiesz - robiąc testy przy różnych konfiguracjach kostek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdamien zależy od aplikacji. Jeżeli aplikacja potrzebuje dużo pamięci RAM (np. jakiś program typu graficznego AutoCad, modelowanie w 3D itp.) to będzie bystrzejszy na 3 GB tutaj szybkość wykonywania operacji jest na drugim planie, ale jeżeli gry gdzie dostęp do pamięci ma kluczowe znaczenie, szybkie dynamiczne zmiany to będzie chodziło lepiej na 2 GB w dual-u.

Ale to szczerze nie wiem czy zauważysz jakąś różnicę, ja bym załadował 3 GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...