Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc w dobraniu sprężyn obniżających do ori zawieszenienia 1BV b6


marcinos80

Rekomendowane odpowiedzi

Jest plan aby na nowy sezon pujść z zawieszeniem troche niżej.Nie chce kupować gwintu,chodzi mi o pomoc w doborze sprężyn.Teraz mam ori 1BV S-line przód 0JG - klasa wagowa 7 i tył 0YJ - klasa wagowa 9.Jak to rozumiem teraz mam -20 sztywno.Cel jest pujść w dół max -35 taka aby przód i tył stał równo.Czy naprzykład ten komplet pozwolił by obnizyc na tyle ile chciałbym?

http://allegro.pl/audi-a4-sprezyny-hr-i2216574000.html

Ewentualnie jakie obniżenie szukać ,sugestje,porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jeśli chodzi o wybór zawieszenia tzw. "ori" to różnie to bywa z tymi kategoriami wagowymi, na swoim przykładzie powiem tyle, że : ja w końcu poszedłem w sprężyny firmy WEITEC -30 mm, furka siadła równiutko, przód i tył... także ze swojej strony polecam taki zestaw, mi udało się trafić na promocje na stronie producenta i za komplet 4 sprężyn zapłaciłem 549 zł w tym przesyłka gratis :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak,już wstępnie jestem umówiony na zakup tych H&R -35mm jestem ciekawy jak to siadzie u mnie.Właśnie czytałem ze na WEITECU ładnie siada auto.Co sądzisz dokładnie o tym zestawie.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak,już wstępnie jestem umówiony na zakup tych H&R -35mm jestem ciekawy jak to siadzie u mnie.Właśnie czytałem ze na WEITECU ładnie siada auto.Co sądzisz dokładnie o tym zestawie.Pozdrawiam

sądzę że będzie ok, pamiętaj tylko aby dokładnie dobrać springi do swojego silnika, mam na myśli wagę auta:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siadło tak jak chciałem -35 jest git.Jeszcze jutro tył włoże i fotke dodam jak to siadło.Po nocy pewnie będzie troche niżej bo niedawno zakładałem springi na przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś tył zamontowany,i jest ok równo z nadkolem tył.Nie, tyle u mnie nie siadło od tego co miałem(-20) to tak -35.Po zmierzeniu wysokości do nadkola od ziemi przód i tył po wychodzi 1,5 cm niżej od tego co było.Jutro fotke wrzuce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam banana Jesli chodzi o komfort nie widzę żadnej róznicy między spręzynami oczywiści w prześwicie widoczne to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam do wymianki amorki juz tyl i chce kupic 4 nowe np KYB i sprezyny h&r -35mm czy to bedzie tak siedziec jak twoje??skad np bierzecie na wymiane amorki np do zawiasu z s-line ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam do wymianki amorki juz tyl i chce kupic 4 nowe np KYB i sprezyny h&r -35mm czy to bedzie tak siedziec jak twoje??skad np bierzecie na wymiane amorki np do zawiasu z s-line ??

Amortyzatory możesz założyć zwykłe nie muszą być do zawiasu s-line

np Kayaba

tył s-line 344 808

zwykłe na tył 344 807

a przód masz 341 845

---------- Post dopisany at 18:17 ---------- Poprzedni post napisany at 18:11 ----------

Też mam banana Jesli chodzi o komfort nie widzę żadnej róznicy między spręzynami oczywiści w prześwicie widoczne to jest.

Jaki miałeś wcześniej zawias 1BA? mierzyłeś może przed całą operacją odległość od ziemi do nadkoli ile było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam do wymianki amorki juz tyl i chce kupic 4 nowe np KYB i sprezyny h&r -35mm czy to bedzie tak siedziec jak twoje??skad np bierzecie na wymiane amorki np do zawiasu z s-line ??

Amortyzatory możesz założyć zwykłe nie muszą być do zawiasu s-line

np Kayaba

tył s-line 344 808

zwykłe na tył 344 807

a przód masz 341 845

---------- Post dopisany at 18:17 ---------- Poprzedni post napisany at 18:11 ----------

Też mam banana Jesli chodzi o komfort nie widzę żadnej róznicy między spręzynami oczywiści w prześwicie widoczne to jest.

Jaki miałeś wcześniej zawias 1BA? mierzyłeś może przed całą operacją odległość od ziemi do nadkoli ile było?

Miałem ori S-line 1BV jutro napisze ile miałem do nadkoli przód i tył i ile poszło w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...