Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Audi A4, Sedan, B5 1998, 1,8 i felgii (16'x7', 5x112, ET-35)?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Zastanawiam się nad zakupem felg do mojego Audi, jednak nie chciałbym wydać tak dużej sumy nie mając pewności. Czy jesteście w stanie na 100% stwierdzić czy poniższy model będzie pasował do Audi A4, Sedan, B5, rok 1998, pojemność 1,8?

http://allegro.pl/show_item.php?item=2221541734

Jakie wymiary opon byłyby preferowane do tej felgi aby jeździło się komfortowo i wizualnie wyglądało to dobrze?

Pozdrawiam

Opublikowano

Daruj sobie te chińskie podróby - ten model wygląda dobrze tylko jak ma 18 albo 19 cali.

Szukaj oryginalnych felg Audi.

Opublikowano

Wejsc wejdzie ale jak bedzie wyglądać i ile wytrzyma to nie wiem...

Opublikowano
  • Autor

Panowie jeszcze jedna sprawa, jakie śruby powinienem zakupić do tych felg, nie znam się na tym, z tej stronki co byłoby właściwe?

http://www.stylauto.pl/sruby-do-felg.html?page=parts&typ_czesci_id=16&sort=CENA

zależy mi na cenie - nie ukrywam

no i temat opon nadal aktualny - jakie wymiary do tej felgi będą najlepsze?

dzięki za pomoc

Opublikowano

Śruby: M14 x 1,5, do aftermarketowych felg - stożkowe, najlepiej 10 mm dłuższe niż seryjne.

Opony: 205/55R16

Przypominj sprzedawcy felg aby dołączył pierścienie centrujące pasujące do Twojego samochodu.

Opublikowano
  • Autor

Witam ponownie

Już otrzymałem felgi, teraz zastanawiam się nad zakupem śrub mocujacych (czy wogóle jest taka konieczność?)

Mam śruby od aktualnej stalowej felgi i odnoszę wrażenie że są dobre, dlaczego?

1. Powierzchnia pod łbem śruby jest zaokrąglona, podobnie zaokrąglona jest powierzchnia styku ze śrubą na feldze (patrz fotki)

2. Śruba po włożeniu w felgę dobrze przylega do powierzchni i wystaje po drugiej stronie 17 mm (czy to wystarczająco? Śruba ma gwint o długości 25mm)

Poniżej fotki:

http://imageshack.us/photo/my-images/855/dsc0058ra.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/11/dsc0061adm.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/3/dsc0056ey.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/802/dsc0059q.jpg/

Co o tym myślicie, nie chciałbym niepotrzebnie kupować nowych bo to wydatek rzędu minimum ok 100 zł na wszystkie koła

Pozdro

Opublikowano

1. Jeśli obie powierzchnie są sferyczne to będzie dobrze - przypuszczalnie tylko jeden rozmiar sfery jest stosowany w felgach samochodowych.

Mam wątpliwość czy tam naprawdę jest sfera - 99% niefabrycznych felg ma stożek. Chyba, że te które kupiłeś są tak bardzo dopasowane do VAG...

2. 17 mm wystarczy żeby dobrze złapać felgę.

Na Twoim miejscu założył bym to co masz a za 50-100 km sprawdził czy któraś ze śrub nie poluzowała się - to standardowa procedura przy felgach aluminiowych.

Oczywiście dokręć śruby kluczem dynamometrycznym.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.