Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki dobrać rezystor


Lukaszxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Po co takie kombinacje? Kolega rezygnuje z przeciwmgielnych a jak bedzie mgła to zrezygnuje z dziennych?? W tej sytuacji chcę zapytac kolegów ktorzy dysponują audi np z rocznika 2000r. bo ja oprocz A4 mam bmw e46 99 i wiem ze mozna sobie w tym modelu zaprogramowac zeby swiatla długie były swiatłami dziennymi - świecą wtedy mocą 30% >>Czy w Audi nowszym rowniez mozna to zrobic bo nie sądzę zeby w A4 z 97r...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem cus takiego:

http://allegro.pl/hid-drl-py21w-filtr-led-can-bus-rezystor-50w-kasuj-i2256257686.html

wiec chyba takie rezystory kupie i bedzie spoko

By pozbyć się błędu FIS po podłączeniu DRL LED (sterowane MCE z B7):

dsc0075vm.th.jpg

kupiłem 6R8 50 W i wpiąłem w obwód DRL:

dsc0073oe.th.jpg

Na zdjęciu widać dwa rezystory przykręcone do dodatkowego radiatora. Rezystor grzeje się bardzo mocno :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu.

Po co więc pakujecie zamiast żarówek ledy, skoro taka sama moc będzie pobierana, a rezystory będą działały jak grzałki...

Rozebrać układ odpowiedzialny za diagnostykę żarówek i sprawdzić jak wygląda pomiar prądu, może zrobiony jest na zwykłej cewce i kontaktronie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu.

Po co więc pakujecie zamiast żarówek ledy, skoro taka sama moc będzie pobierana, a rezystory będą działały jak grzałki...

Rozebrać układ odpowiedzialny za diagnostykę żarówek i sprawdzić jak wygląda pomiar prądu, może zrobiony jest na zwykłej cewce i kontaktronie...

LEDy zamontowałem by mieć DRLe sterowane MCE z B7. Oszczedności prądu nie brałem pod uwagę.

Mam gdzieś chyba spalony MCE, mogę zrobić zdjęcia płytki.

====

Powiem więcej, grzeje się to jak wściekłe. Czy rezystor o wyższej rezystancji a tej samej mocy da niższą jego temperaturę pracy? Mając w pamięci, że może pojawić się błąd na FIS. Przy 6,8 ohma błędu z MCE B7 nie ma, przy 22 ohma jest :kwasny:

---------- Post dopisany at 22:24 ---------- Poprzedni post napisany at 17:55 ----------

MCE High "L" z B7: http://imageshack.us/g/84/dsc0076zt.jpg/

---------- Post dopisany at 22:24 ---------- Poprzedni post napisany at 22:24 ----------

MCE High "L" z B7: http://imageshack.us/g/84/dsc0076zt.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc rezystora określa tylko ile ciepła może oddać on przed spaleniem.

Rozbierz moduł i go przerób, dobrze rozgrzany rezystor z radiatorem może mieć taką temperaturę, że spowodować może zapalenie się czegoś.

Zrób fotki w wysokiej rozdzielczości, spakuj i wrzuć na jakiś hosting, wtedy będę mógł Ci pomóc.

Jeszcze jedno, porób fotki pod różnymi kątami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o rezystancję nie o moc. Zmieniam rezystancję, moc pozostaje ta sama.

Jak mam go niby przerobić? Podlinkowałem zdjęcia płytki tego modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większy opór = mniejszy prąd (kłania się prawo ohma) = mniejsza moc przy tym samym napięciu.

Wrzóc fotki w większej rozdzielczości spakowane na rs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większy opór = mniejszy prąd (kłania się prawo ohma) = mniejsza moc przy tym samym napięciu.

Przy 6,8 ohm błędu nie ma, przy 22 ohm błąd jest. Dziś kupiłem jeszcze 10 i 15 ohm by sprawdzić te dwa poziomy pośrednie.

Wrzóc fotki w większej rozdzielczości spakowane na rs.

Spróbuj otworzyć te z imageshack (są w wysokiej rozdzielczości). Nie mam ich już na dysku.

---------- Post dopisany 07-05-2012 at 12:33 ---------- Poprzedni post napisany 06-05-2012 at 10:42 ----------

Podłączyłem 15 ohm. Błędu nie ma. Czyli wartość graniczna po przekroczeniu której pojawia się komunikat na FIS zawiera się w przedziale 15-22 ohm.

15 ohm od 6,8 ohm ma zauważalnie niższą temperaturę ale nadal jest gorący. Wymienię radiator na większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie porażka, zalozyłem te 6r8 50w i przykrecilem do metalowego nadkola, ale wywalilem to w ciul bo grzeje sie baaardzo ze nagrzewa z 10cm blachy do ktorej jest przykrecony..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...