Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

zmiana profilu z 40 na 45 na 18'

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

oryginalnie mam fele audi 16" opony 225/55/16 wysokość koła 653.2mm

zakupione 18" ET35 i opony 235/40/18 653,9 rozmiar idealny ale mam zawias standardowy 1BA - przy tym profilu wygląda jak koza :facepalm:

planuje kupić komplet oponek 245/45R18 , ale nie chce wydawać na nowe sprężyny +- 800zł plus założenie :whistling:

Wyczytałem, że mogę mieć do 4% różnicy... (będzie 3,6%)

Jak podniosę profil do 45 na felgach 18" - wysokość koła 677,7mm czy będzie OK?

Opublikowano

Będzie ok, jedynie licznik może mieć delikatne przekłamanie. Ale pewnie i tak bedzie koza:kwasny:

sprawdź czy nie będzie ci gdzieś obcierać...

Opublikowano
  • Autor

nie chcę obniżać auta bo mieszkam w górach, i po opadach za pług robić - chociaż to ostateczność :naughty:, dać jakieś - 30/35 na oś.

jak założę 45 to podniesie mi auto o 12,5mm i obniży mi lukę po między kołem a błotnikiem o 12,5mm o ile dobrze liczę :kox: 24,5mm / 2...

macie jakieś inne sugestie?

Opublikowano

ja bym proponował obnizyc lekko zawieszenie na samych sprężynach

Opublikowano
  • Autor
ja bym proponował obnizyc lekko zawieszenie na samych sprężynach

-20 czy - 30mm :eusathink: ?

Opublikowano

jak ci zależy na tym żeby za nisko nie było to -20. chociaż rożnie to jest z tymi sprężynami. nigdy nie wiadomo jak sie ułożą i ile obniżą

Opublikowano

niech kupi ori 1BE bodajże to będzie pewniak :wink:

Opublikowano
  • Autor
niech kupi ori 1BE bodajże to będzie pewniak :wink:

1BE czyli -20mm?

mam pytanko odnośnie szerokości 8,5" felgi: Jaki wymiar najlepszy 235 czy 245mm ?

Opublikowano

Tak mi się wydaje, że 1BE to -20 a co do profilu to niech wypowie sie ktoś kto ma taki setup :wink:

Opublikowano
  • Autor

a co do sprężynek Sprężyny Eibach Pro Kit - 30/35 warto

nie chce z mego avanta zrobić taczki :wink:

Opublikowano

ogólnie są to fajne sprężyny i w miarę komfortowe. duzo A4 na tym jezdzi i sobie chwalą.

ważne żeby je odpowiednio dobrać

Opublikowano

1 be to - 2 cm dobrze kolega pisze:naughty:na 18 feldze fajnie juz wyglada:banan:

Opublikowano
  • Autor

Mysle o sprezynkach ejbachach :-)

sent from my ajfone using one button

Opublikowano

Do 18 zdecydowanie spręzyny eibach -30, wygląda już fajnie i jeżdzi się też bardzo dobrze. Jednak co do szerokości opon to 245 troche dużo.

Opublikowano

mam pytanko odnośnie szerokości 8,5" felgi: Jaki wymiar najlepszy 235 czy 245mm ?

Na tak szeroką felgę montuje się opony od 235 do 255.

Ja bym brał 235, tak długo jak mój samochód nie ma więcej niż 300 KM.

Opublikowano
  • Autor

mam pytanko odnośnie szerokości 8,5" felgi: Jaki wymiar najlepszy 235 czy 245mm ?

Na tak szeroką felgę montuje się opony od 235 do 255.

Ja bym brał 235, tak długo jak mój samochód nie ma więcej niż 300 KM.

też tak myślę, że 235, jest ich więcej i tańsze są... ale te 245 daje dodatkową osłonę rantu felgi przy dojazdach do krawężnika,

@santa cruz 300 kucy - marzenie :jerk:

Opublikowano

Ja mam zawias 1BE i ori fele 8J18, opona 245/40/18, zobacz u mnie jak to wygląda. Dla mnie jest ok. Rant przy 245 jest spory.

Opublikowano

Rant ochronny jest czasami mniejszy, czasami większy - wszystko zależy od producenta opony.

Moze się zdarzyć tak, ze 245 jednego producenta będzie słabiej chroniło niż 235 innego.

Trzeba porównać przed zakupem.

Opublikowano

Podawałem na przykładzie Michelin Pilot Sport 3, bo takie posiadam i tam jak już pisałem rant jest duży.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.