Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak sprawdzic czy radio nie pobiera pradu...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Sz. Koledzy nie jestem zadnym elektrykiem i posiadam znikoma znajomosc w temacie a chodzi mi jak sam moge sprawdzic czy moje radio w aucie gdy jest kompletnie wylaczone nie ciagnie pradu z akumulatora?

Fakt jest taki ze po raz drugi zdazylo mi sie zostawic panel od radia w radiu , normalnie wyciagam przedni panel i zabieram aby kogos nie kusilo , po raz drugi zdazylo sie ze akumulator byl kolempletnie wyczerpany i zero pradu w aucie , po przekreceniu kluczyka w stacyjce to tylko kontrolki na FISie lekko sie jazyly.

Akumulator w aucie posiadam od 2 lat i byl zakupiony jako nowy i jako tzw" Heavy Duty" ze zwiekszona pojemnoscia i dajacy wiekszy prad rozruchu i nigdy nie mialem z nim zadnych problemow nie wazne jaka pora roku.

Zastanawia mnie to czy jest to wogole mozliwe aby jakies zwarcie w radiu lub na kablach moglo spowodowac takie wyczerpanie akumulatora?

Wspomne tylko , ze taka sytuacja niegdy nie miala miejsca gdy panel od radia byl wyciagniety.

Bardzo prosze o wszelkie podpowiedzi i sugestie.

Dziekuje i pozdrawaim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miernik w rękę, podłączyć się szeregowo między klemę a akumulator i zmierzyć pobór prądu z panelem radia oraz bez.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...