Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nawigacja


Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów mam problem z Nawigacją w A4 B5 po lifcie, otóż spaliło mi się prawdopodobnie podświetlenie w wyniku zalania. Jak się spojrzy pod światło to nawi wyświetla, ale w momencie, gdy jest ciemno już nie, i tu moje pytanie, czy ktoś się orientuje jak to zrobić i czy jest problem z demontażem tego urządzenia ? pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeżeli chodzi o RNS-D jak dobrze kojarzę ekran jest podświetlany świetlówką CCFL, podobnie jak np w laptopie. Teraz trzeba by ustalić czy padło zasilanie czy sama świetlówka. Dobrze by był mieć drugą navi i podmienić ekrany, druga sprawa to skąd załatwić nową świetlówkę gdyby okazała się uszkodzona.

Większego problemu ze zdemontowaniem tego raczej niema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko tu powiedzieć o kosztach bo nie wiadomo co się stało, nie wiem czy w ogóle da się kupić taką małą swetrówkę bo najczęściej takie małe ekrany są podświetlana diodami, koszt samej świetlówki do większego ekranu to kilkanaście złotych. Jeżeli chodzi o rozebranie tego to trzeba wymontować napęd bo na środku ekranu od tyłu jest śruba która go trzyma. Gdyby okazało się że naprawa jest nieopłacalna to można by się pokusić o zmienię podświetlania na ledowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...