Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Za dużo czynnika? Czy to przyczyna usterki?


tw182

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj nabijali mi klimę, weszło 650g na forum znalazłem ze w b6 powinno byc ok 500g, czy przez to ze jest za duze cisnienie nie działa klima? Sprzęgło sprawdziłem da się przekręcic bez problemu ręką, wentylator się nie załącza. Silnik avf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy wentylator nie jest zatarty mechanicznie, sprawdź czy dochodzi napięcie do niego oraz do sprężarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na vagu wyszło, jak sprawdzic wentylator? na krótko podpiąć, jesli tak to gdzie jest kostka?

01810 - Actuating Motor for Temperature Flap: Right (V159)

41-10 - Blocked or No Voltage - Intermittent

01274 - Air Flow Flap Positioning Motor (V71)

41-10 - Blocked or No Voltage - Intermittent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dzisiaj też weszło 500 g czynnika. Może coś być nie tak z powodu takiego dużego ubytku? Błędów na vagu brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dzisiaj też weszło 500 g czynnika. Może coś być nie tak z powodu takiego dużego ubytku? Błędów na vagu brak.

500g + - 20g tyle to wchodzi na pusty układ,zapewne nie szczelność,po napełnieniu sprawdzali ją w ogóle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOkładnie weszło 505 g tyle że w zeszłym roku nie nabijałem klimy. Czynność trwała 45 min i mówił że maszyna sprawdza szczelność bo pytałem w trakcie trwania czynności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak szczelność sprawdzali to spuścili czynnik,następnie wlali olej+uv napełnili czynnikiem i przyjedz pan za dwa dni na sprawdzenie szczelności,to po kilku dniach zajechałem gościu wziął lampę i żółty okular i pokazał gdzie leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za dużo, dokładna ilość pisze na plakietce na masce,po otwarciu blisko wycieraczek, po włączeniu klimy musi działać wentylator, inaczej Ci rozsadzi układ przy +30'C. Jak nie będzie działać, nie jeźdź na klimie!

PS. Zmień warsztat, normalnie powinni Cie poinformować o wentylatorze i zakazać używania klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...