Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Moja nowa A4 QUATTRO


lkowol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W zeszłym tygodniu udało mi się wreszcie kupić wymażoną A4 AVANT QUATTRO. Szukałem autka już prawie pół roku (mniej lub bardziej intensywnie) i od początku wiedziałem że chcę A4 B5 po II lifcie (B5 bardzo mi się podobałą chyba "od zawsze" a i kaski na B6 bylo troche mało ;) ) i koniecznie z 1,9TDI. Na AVANTA ani tym bardziej QUATTRO nigdy się nie upierałem ale już teraz wiem że lepiej trafić nie mogłem. Silnik AFN może najmocniejszy nei jest tym bardziej do Q ale jak narazie braku mocy nie odczuwam (a jak kiedys zaczne odczuwać to zawsze można pomyśleć nad wirusem;)). Autko jest z kwietnia 1999r i ma nastukane na blacie 218000km (ostatni wpis książce jakoś ponad 200000) - mało to może nei jest ale na pewno nei dużo jak na 9-cio letnei autko, a przynejmniej jest to przebieg realny i udokumentowany. Niestety narazie nie mogę się w pełni cieszyc nowym autkiem bo stoi w garażu i czeka na załatwienie formalności - a w moim wydziale komunikacji trwa to baaaardzo długo. Poniżej zamieszczam kilka (a właściwie to narazie 2) fotek autka tak jak o kupiłem. Narazie autko czeka w garazu na tablice, a jak będą to najpierw do mechanika wymiana rozrządu, pompy wody, wszystkich olejów płynów filtrów itd itp, a później wielkie mycie i sprzątanie. Puki co modyfikacji nie planuję ale zobaczymy co czas pokaże. Jak tylko doprowadze auto do porządku to załącze więcej fotek i cos więcej napisze....

e0211ccfec64d074.html

8d6a30748b845b2c.html[br]Dopisany: 05 Maj 2008, 18:49 _________________________________________________Widze ze coś nie tak z fotkami więc dołączam linki:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e0211ccfec64d074.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8d6a30748b845b2c.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładny Avancik fotki środeczka by się zdały :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Jasne że zrobie fotki wszystkiego co tylko się da - i pochwale się z przyjemnością - jak tylko doprowadze autko do porządku. Niestety nie nastąpi to zbyt szybko bo przez najbliższe 2 tygodnie na szkoleniu siedze = 2 tygodnie z życiorysu ;( A moja niuńka stoi w garażu i czeka na mnie :) Ale jak wróce to powinienem miec juz blachy więc od razu biore sie za autko. Jak tylko będą foty to od razu sie podziele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko juz zarejestrowane:) jakimś cudem sie udało :) szkoda że nie mammnie w domu bo już bym sobie pośmigal....

A jeśli chodzi o planowane prace z autkiem to na początek:

1. Wymiana rozrządu - do wymiany wszystkie rolki, paski klinowe i wielorolkowy, pompa wody, płyn chłodniczy (koniecznie G12plus) i być może przy okazji termostat

2. Wymiana filtru paliwa i powietrza (zastanawiam się czy do pierwszego tankowania nie dodac MOTUL DIESEL SYSTEM CLEAN - ale nie wiem czy ma to sens)

3. Czyszczenie silnika MOTUL ENGINE CLEAN a następnie wymiana oleju na MOTUL 8100 X-CESS 5W-40 + oczywiscie filtr oleju

4. Wymiana oleju w skrzyni biegów na MOTUL GEAR 300 75W-90 (pełny syntetyk)

5. Wymiana oleju w tylnym moście na MOTUL 90PA (mineralny)

6. Wymiana płynu hamulcowego na MOTUL RACING BRAKE FLUID 600 FACTORY LINE

I to narazie było by tyle jesli chodzi o doprowadzenei autka do stanu pełnej używalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...