Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Demontaż podgrzewanych spryskiwaczy w masce


Mosiadz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potrzebuję wymontować dysze spryskiwaczy z maski samochodu. Jeżeli ktoś ma sprawdzony sposób jak to zrobić to proszę o podanie Bo mnie już krew zalewa a nie chcę uszkodzić blachy. Dodam że mam podgrzewane dysze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwierasz maskę i wypychasz spryski od strony silnika (wcześniej odłączając od nich wężyki od płynu - uważaj bo mogą pękać). Wypychaj z tej strony, która jest bliżej szyby przedniej. Powinny wyskoczyć bez większych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwierasz maskę i wypychasz spryski od strony silnika (wcześniej odłączając od nich wężyki od płynu - uważaj bo mogą pękać). Wypychaj z tej strony, która jest bliżej szyby przedniej. Powinny wyskoczyć bez większych problemów.

Srawdzilem w ksiazce Sam Naprawiam i wzmianka jest o jakims zakrzywionym srubokrecie ktorym trzeba scisnac zabezpieczenie - tak wywnioskowalem. Skoro mowisz ze powinny wyskoczyc to bede probowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest taki ząbek zabezpieczający, trzeba go wcisnąć i wtedy wypychać tak jak napisałem wcześniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego "dropsone" Zdjęcie przez Ciebie przedstawione tyczy się zwykłych dysz. A ja potrzebuje wymontować podgrzewane. Ale dziękuję za dobre chęci

Kolego "bava" Zrobiłem sobie taki przyrząd ale mam wrażenie że nie mogę ścisnąć tego zabezpieczenia. Rozumie że trzeba to ścisnąć i wypchnąć go na zewnątrz.

5a20f44ec7521a91m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz, ściskasz i wypychasz do góry. Ostatnio jak wyciągałem u siebie do czyszczenia wyszły bez najmniejszych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będę próbował. A powiedz mi jak wygląda kwestia instalacji podgrzewania ? W którym miejscu jest złączka do rozłączenia przewodu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyciągniesz spryski to w masce siedzi kawałek instalacji z kostkami do każdego ze sprysków, odpinasz kostki i po sprawie. Jak już je odepniesz to radziłbym kostki przykleić (np. taśmą izolacyjną) żeby nie uciekły do środka maski bo będzie problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego "dropsone" Zdjęcie przez Ciebie przedstawione tyczy się zwykłych dysz. A ja potrzebuje wymontować podgrzewane. Ale dziękuję za dobre chęci

Kolego "bava" Zrobiłem sobie taki przyrząd ale mam wrażenie że nie mogę ścisnąć tego zabezpieczenia. Rozumie że trzeba to ścisnąć i wypchnąć go na zewnątrz.

http://images40.fotosik.pl/1544/5a20f44ec7521a91m.jpg

a w b5 byly wogole nie podgrzewane spryski? pozatym wyciaga sie je identycznie.... wiele razy wyciagalem swoje i wlasnie w taki sposob tylko potem trzeba je wyciagnac na zewnatrz (do gory) i odczepic kostki.... tak jak koledzy pisali wyzej

---------- Post dopisany at 07:19 ---------- Poprzedni post napisany at 07:11 ----------

wystarczy podwazyc ten jezyczek i pcznac caly spryskiwacz do gory i wychodzi ja zawsze urzywam plaskiego srobokreta

<a  href=http://img100.imageshack.us/img100/2417/2322435084.jpg' alt='2322435084.jpg'>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że wątek możnaby podwiesić do warsztatu, co by potomni nie mieli już problemów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...