Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Wymiana filtra gazu ?


tomcio1600

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy nie narzekałem na moja instalacje LPG (II gen. Zavoli) sprawowala i sprawuje sie dobrze jednak...

mam jedno "ale" :] wczesniej srednie spalanie lpg wynosilo 12 - 13 litrow w miescie (90% miasto) no i wszystko fajnie bo to norma...

Jednak ku mojemu zdziwieniu ostatnio spalanie rowniez wynioslo 13 litrow jednak prz (90%) trasie !! Srednia z trasy wyszla mi 13 litrow i to mi juz normlanym sie nie wydaje... i nie gonilem auta ani szybko ani nie krecilem wysoko (kiepskie warunki na drodze)

Moje pytanie jest takie: czy przy wymianie filtra gazu jego spalanie zauwazalnie spadnie ? Mianowicie jak duży wpływ na spalanie moze miec sam filtr gazu ?? (filtr powietrza, swiece i inne pomijamy bo wsio jest na bierząco)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dobrze przytkanym filtrze gazu wzrost spalania rzędu 20% powyżej normy bardzo łatwo osiągnąć. Zauważyłeś na pewno, że od pewnego czasu auto jest wyraźnie zmulone i słabo wkręca się na obroty, trzeba mocno deptać żeby jechało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dobrze przytkanym filtrze gazu wzrost spalania rzędu 20% powyżej normy bardzo łatwo osiągnąć. Zauważyłeś na pewno, że od pewnego czasu auto jest wyraźnie zmulone i słabo wkręca się na obroty, trzeba mocno deptać żeby jechało?

Zeby tak bardzo zauwazyc roznice to nie... moze odrobine słabiej idzie - wydaje mi sie to bardziej podswiadome odczucie badz kwestia przyzwyczajenia...

Zaskoczyła mnie najbardziej srednia spalania z trasy :/ --> 13 l. (tyle ile wczesniej w miescie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tankowałeś tam gdzie zwykle?? Dystrybutory różnie leją i może stąd ta niewielka różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tankowałeś tam gdzie zwykle?? Dystrybutory różnie leją i może stąd ta niewielka różnica.

Zawsze Statoil :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zacznij od tego filtra gazu a później ewentualnie szukać dalej.Zalecają wymieniać tak co 7-10 tysięcy więc jak tego w ogóle jeszcze nie robiłeś to tym bardziej.U mnie w Felicji zawsze po wymianie jakiś czas auto lepiej jeździło.A tankuję na bp lub shell.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zacznij od tego filtra gazu a później ewentualnie szukać dalej.Zalecają wymieniać tak co 7-10 tysięcy więc jak tego w ogóle jeszcze nie robiłeś to tym bardziej.U mnie w Felicji zawsze po wymianie jakiś czas auto lepiej jeździło.

Pojade na przeglad gazu niech wymienia filter i zleja syf z parownika.

hmm filtra gazu jeszcze nie wymienialem a zrobilem na gazie jakies 6000 km. (nie wiem jak poprzedni wlasciciel)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...