Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AHU] Nie działa kontrolka rezerwy paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam!

Od momentu zakupu auta mam problem z kontrolką rezerwy paliwa.

Po przekręceniu stacyjki kontrolka się zapala (normalne), lecz jak już brakuje paliwa nigdy się jeszcze nie zapaliła.

Wskaźnik pokazuje około 1mm więcej od pierwszej czerwonej kreski, a w zbiorniku jest pusto (kontrolka nie zapala się wcale).

Sam wskaźnik działa jak najbardziej prawidłowo.

Zdarzyło się już kilka razy, że stanąłem autkiem z braku paliwa. :wallbash:

Co może być przyczyną?

Osobiście obstawiam, że trzeba zajrzeć do pływaka w zbiorniku i sprawdzić ręcznie, czy po opuszczeniu pływaka kontrolka się zaświeci, a może jakieś uszkodzenie wypatrze...

Opublikowano

czesc, dobrze kombinujesz! Klega ma odwrotnie bo u niego rezerwa sie pali caly czas, wskaznik tez dziala, vag pokazuje blad o zwarciu. Obejrzyl te plywaki, mozliwe ze cos bedzie do wymiany. Pozdrawiam i powodzenia. Jocker01

Opublikowano
  • Autor

u mnie VAG nie pokazuje żadnego błędu[br]Dopisany: 07 Maj 2008, 13:23 _________________________________________________Wymontowałem pływak ze zbiornika:

- podgiąłem delikatnie te 2 blaszki co przesuwają się po płytce

- podłączyłem pod VAGa, wyskoczył błąd (możliwe że przez odłączenie wtyczki) skasowałem błąd i kontrolka rezerwy juz się zapala.

Mam nadzieje, że przez podgięcie blaszek wskaźnik nie będzie oszukiwał...

Mam pytanie: wtyczka ma 4 przewody a w pływaku są tylko 2 piny - pływak widać że jest oryginalny.

Czy tak ma być, czy ktoś już coś wymieniał na "uboższą wersję" ?

Opublikowano

Mam pytanie: wtyczka ma 4 przewody a w pływaku są tylko 2 piny - pływak widać że jest oryginalny.

Czy tak ma być, czy ktoś już coś wymieniał na "uboższą wersję" ?

Tak ma być. U mnie również jest oryginalny pływak a w nim 2 piny.

Opublikowano

Mam pytanie: wtyczka ma 4 przewody a w pływaku są tylko 2 piny - pływak widać że jest oryginalny.

Czy tak ma być, czy ktoś już coś wymieniał na "uboższą wersję" ?

Wtyczka ma 4 piny ponieważ w przypadku "benzyny" pompa paliwa montowana jest razem z pływakiem w zbiorniku paliwa. :)

Opublikowano
  • Autor

Dzięki!! :dance: :th:

Myślę, że ten błąd, który zczytałem z VAGa miał winę. Jak odłączyłęm wtyczkę to się znowu pojawił. Po skasowaniu i ręcznym ustawieniu pływaka na 0 zapala się rezerwa. :th:

Pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.