Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Załączający sie ABS przy prędkości 5 km/h


tomcioskinny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pare dni temu zakończyłem wymiane zawieszenia z przodu komplet wachcaczy Lamfordera oraz tarcze i klocki na tył ATE wraz z oryginalnymi z Aso pierścieniami ABS bo tamte miałem popękane. Z przodu tarcze i klocki wyły wymienione pół roku temu. Gdy odebrałem auto od mechanika po wymianie wachaczy i tylnych tarcz z pierścieniami i klockami , okazało się że gdy jadąć dojeżdzam do skrzyżowania i tocze się 5km/h lekko wciskając pedał hamulca załącza mi się ABS i dzieje się tak cały czas przy bardzo małych prędkościach i lekkim dociskaniu hamulca. Czym może być to spowodowanę, mechanik mówił że może czujniki z tyłu ABS trzeba po odsuwac. Niezman się na tym więc prosze o wskazuwki i wasze sugestie. Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik ma racje, trzeba wyregulowac czujnik i bedzie git, podjedz do niego niech dokonczy swoja robote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób mechanik ma wyregulowac ten czujnik, i to chodzi o ten czujnik z tyłu co się znajduje w tarczy. Jak się go reguluje, bo dzwoniłem do mechanika i on za bardzo niewie jaki powinna być tolerancja i odchył tego czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to ten wkladany od tlu w oslone na tarcze, wystarczy go wcisnac na maksa, pokrecic kolem a jak bedzie slychac ze ociera o tarcze to delokatnie go wysuac. im blizej tarczy tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik powienien być osadzony z maksymalnym dosunięciem, może odwrotnie tarczki ABS zostały założone i te kilka mm już przeszkadza bo nie sądze by rowek podtoczony na tarczki miał zły wymiar. Wiem że teraz masz spokuj ale moim zdaniem coś zostało niewłaściwie złożone lub któryś z elementów nieodpowieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz jeszcze przy duzych predkosciach, gdy tarczka ABS jest nierownolegle osadzona to moze wystepowac zjawsiko wlaczania sie lampki ABS. U mnie po nierownym nabiciu tarczki na piaste ABS (lampka) wlaczal sie przy 140 km/h po jakiejs minucie takiej jazdy. Oczywiscie po zgaszeniu silnika i jego ponownym uruchomieniu lampka gasnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy wymianie tylnych tarcz przenosilem stare tarczki na nowe tarcze i mi sie nierownolegle nabilo, podsuwanie czujnika nic nie dalo bo bylo slychac ze przy obrocie tarczy czujnik miejscami dotykal tarczki. po poprawce problem zniknal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...