Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wygaśnięty wyświetlacz licznika kilometrów


turbobastard

Rekomendowane odpowiedzi

Od 3 tygodni nie świeci mi wogóle licznik kilometrów, tzn. nie tak do końca nie świeci bo jak wyjąłem zegary i przechyliłem to widać że on dalej wskazuje ale tak bardzo niemrawo że tych cyfer nie widać. Muszę nadmienić iż zaraz po wyjęciu i podciągnięciu zegarów troche do siebie (kabli nie odłączałem) dotknąłem z tyłu z licznikiem takiego otworu w kórym jest jakby plastikowa nakrętka z otworem jak na śrubokręt płaski, dotknąłem to palcem i zaświeciło trochę bardziej ale nadgorliwie chcąc żeby świeciło równie jasno jak np wskaźnik temp zacząłem się bardziej dobierać do tej nakrętki śrubokrętem i teraz wróciłem do punktu wyjścia że znowu tego nie widać. Czułem że taki będzie finał ale nie, musiałem przedobrzyć :) Może jest ktoś w stanie pomóc z tym?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak już go miałes wyjętego to mogłes wymienic żarówke ba napewno sie ona spaliła .tam jest żarówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij licznik i sprawdź dobrze, bo może nie łączy dobrze na stykach żarówka albo spaliła się całkiem. Te żaróweczki są bardzo delikatne.... Ta plastikowa nakrętka z otworem na śrubokręt to obsada żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zakładałeś ledową żaróweczkę (o ile można jeszcze kupić zwykłe) to pamiętaj, że one muszą być odpowiednio wsadzone. Więc może wystarczy ją obrócić i zadziała. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie w druga strone :decayed: Pod sloncem widze ze licznik kilometrów w ogole sie nie wyl. znaczy podswietlenie tak ale widac dalej ilosc km oraz dzienny przebieg. W garazu gdzie jest ciemniej nie widac tego. Moze ten typ tak ma ? Hmm spotkal sie ktos z takim przypadkiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie w druga strone :decayed: Pod sloncem widze ze licznik kilometrów w ogole sie nie wyl. znaczy podswietlenie tak ale widac dalej ilosc km oraz dzienny przebieg. W garazu gdzie jest ciemniej nie widac tego. Moze ten typ tak ma ? Hmm spotkal sie ktos z takim przypadkiem ?

Ten typ tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/color]

Spróbuj ją obrócić, chociaż raczej zwykłe żarówki włóknowe nie mają biegunów. Ewentualnie podmień żaróweczkę z którąś z innych z licznika, np. sygnalizacji świateł drogowych.

Że też na to nie wpadłem żeby podmienić na jedną z tych co tam siedzą, zrobię to przy najbliższej okazji. Tylko co jeśli to nie pomoże? Jest na to jakieś rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d*pa nie ma tam prądu, obawiałem się tego, teraz trzeba grzebać jeszcze głębiej :/

trochę się boję to robić, mam teraz ten cały panel z zegarami na stole przed sobą, zdjąłem białą osłonę z tyłu ale nic tu zbytnio nie widać więc muszę tą płytkę zobaczyć z drugiej strony a do tego będę musiał odkręcić wszystkie śrubki mocujące wskaźniki, boję sie że coś spieprzę (bo mam do tego talent :) ) jest gdzieś jakiś tutorial żeby było wiadomo czego się wystrzegać z czym uważać itp itd?

Ok dobrałem się ale nic z tego, po przeczyszczeniu przedmuchaniu ale od drugiej strony nie ma dojścia do gniazda bo siedzi licznik wlutowany w płytkę, zreszta sami zobaczcie wstawiłem pare fotek jak to wygląda, dalej nie wiem gdzie może leżeć przyczyna, może ktoś coś sensownego poradzi.

03062012066.th.jpg

03062012067.th.jpg

03062012068.th.jpg

03062012069.th.jpg

03062012070.th.jpg

Dziś czyściłem pływak z baku a po złożeniu wszystkiego pływakowi sie pogorszyło a podświetlenie zaczęło działać :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...