Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ABS - pomocy!


zbylo22

Rekomendowane odpowiedzi

Historia:

kupiłem tarcze i klocki tył, po wymianie zaczoł mi sie świecić ABS i czerwony "!", okazało sie że tarcze sa bez pierścieni ABS o czym ja nie miałem pojęcia( mechanik tez?!)...po kilku dniach kupiłem pierścienie i postanowiłem samemu je założyć...po założeniu (ząbkami na zewnątrz) ABS i czerwony "!" juz mi się nie świeci.

Problem:

Po założeniu pierścieni ABS zauważyłem że przy hamowaniu jak prędkość spadnie poniżej 20km/h czuje na pedale hamulca odbicie/cofanie i odgłos jakby brzęczenia (czego nigdy wcześniej nie miałem). Wychodzi na to że ABS włancza sie za każdym razem przy predkości poniżej 20 km/h.

Opierając sie na historii prosze o pomoc co może być tego przyczyną, dodam że czysciłem czujniki ABS z tyłu ale wykluczam to aby ktoryś został przesunięty, bez pierścieni auto hamowało normalnie...co moge sprawdzić,zrobić, kto miał podobny problem? prosze o jakies porady....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za głęboko osadzona jest koronka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/color]

Za głęboko osadzona jest koronka.

Hmm ale tarcza jest tak wyprofilowana że pierścień powinien dobrze siąść więc dobijałem do końca...pozatym trudno jest nabić go równo nie dobijajac do oporu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwiazales ten problem ?

Ja robilem dokladnie to samo, obecnie po tej wymianie pali mi sie lampka abs i nie ma go wcale.

---------- Post dopisany at 01:49 ---------- Poprzedni post napisany at 01:49 ----------

rozwiazales ten problem ?

Ja robilem dokladnie to samo, obecnie po tej wymianie pali mi sie lampka abs i nie ma go wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz chyba rozwiazalem sobie problem, poprawilem czujniki ABS'u i nie lapie mi error'ow :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym się podłączyć do tematu...

u mnie abs nie działął od początku, tzn od półtora roku odkąd mam a4, zrobiłem sterownik abs a następnie wymieniłem trzy czujniki abs, wszsytkie kontrolki zgasły ale abs się włącza przy małych prędkościach...byłem "na komputerze" i lewy tył niby źle pokazuje prędkość, tzn. wartości skaczą np>. 50-35-18-7-0 zamiast 50-49-48 itd mechanik mówił że sprawdził pierścień i jest ok, odległość czujnika niby też, twierdzą że to problem półośki lub przgubu( kiedyś wymieniałem ) co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...