Jump to content
IGNORED

[B5 AFN] Awaria klaksonu - jaka może być przyczyna ?


marcyś77
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich.mam takie pytanie.Od jakiegoś czasu nie mam sygnału dźwiękowego (klaksonu).Zauważyłem że przez chwilę działa jak wcisnę podczas skręcania kierownicą,ale tylko chwilkę trąbi.Tak mi sie wydaje że to może być taśma w kierownicy,ten czujnik od air bagu.Nie jestem jednak pewien.Może ktoś ma jakiś pomysł.Sygnał by się przydał.Pomocy!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

jeśli trąbi ci przy skręcie to na 99% taśma przy rozbieraniu uważaj żeby poduszka nie wystrzeliła poszukaj na forum co powinno się zobić przy rozbieraniu poduszki i kierownicy

Link to comment
Share on other sites

Witam półtora roku temu miałem podobny problem z klaksonem (działał kiedy chciał) naprawiłem to następująco

zdemontowałem półkoosłone pod kolumną kierowniczą (4 śrubki -2 z boku pod maskownicą skrzynki bezpiecznikowej i 2 od dołu). Z kolumny kierowniczej wychodzi ułożyskowany drązek,łożysko w obudowie zabezpieczone jest specjalnym pierścieniem rozprężnym dobiłem pobijakiem (drut 6-8mm)przy użyciu młotka ten pierścień po obwodzie i do tej pory klakson nie zawiódł . Objaśnienie : przekażnik klaksonu sterowany jest przyciskiem w kole kierownicy minusem"-". Minus "-" do koła kierownicy doprowadzony jest poprzez metalowe elementy kolumny kierowniczej (dlatego lużny pierścień nie przewodził) a od przycisku w kole kierownicy odprowadzony jest poprzez taśmę do wiązki kabli. W razie niejasności proszę o pytania> Pozdrawiam :)

P.S Zdjęcie można obejrzeć na:http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a4947e73f7f93338.html

Link to comment
Share on other sites

Podepnę się do tematu! Mam bardzo cichy klakson brzmienie ma jak nasz prezydent :hi: , rozbierał ktoś samą "trąbkę"? Gdzie ona wogóle się znajduje i jak działa?

Link to comment
Share on other sites

Z kanału najlepiej sie dobierać do klaksonu nie wiem tylko czy trzeba zdejmowac osłonę :mysli: Znajdują się one za zderzakiem po stronie pasażera. Trąby są dwie: wysoko i nisko tonowa pewnie jedna zdechła. A klakson raczej jest nie naprawialny bo po pierwsze nie można go rozkręcić, trzeba odginać taki pierścień na około, czyszczenie styków też nie pomaga więc polecam wymianę na inny...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...