Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne rzeczy z audio...


Rekomendowane odpowiedzi

Jest trochę dłubania ale warto. Poszukaj bo montował ktoś jakieś 16 w b5 i nie musiał dużo przerabiać, ale nie pamiętam jakie to były głośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodając swoje 5 groszy do tematu. Zdoświadczenia wiem, że baaardzo dużo zalezy od obudowy głośnika i piszę tu o 13 cm, 16 cm, a nie subie. Ori głosniki w B5 mają membranę papierową i niedużą moc. Nie potrzeba żadnych mega wzmacniaczy by zagrały przyjemnie (sprawne).Sa odpowiednio usadowione w tapicerce drzwi i mają panele plastikowe które powoduja ukierunkowanie niskich tonów w odpowiednia stronę (chodź nie jest ich za dużo to jednak są).Głosniki 13 cm Bose załatwiają tu sprawę, ale z całą resztą czyli wzmacniaczem i innymi klockami.

Więć po pierwsze:

Zamontowanie głośników nawet za 2000 zł bez odpowienich paneli, wygłuszenia drzwi i ukształtowania odpowienio tyłu głośnika, ukierunkowania go nie da przyjemnego dla ucha dźwięku.

Po drugie:

Ori radia są tak dobrze dostosowane do tych papierowych głośników, że przy wymianie na "lepsze" radia bez dobrego wygłuszenia nie koniecznie polepszy odczucia odsłuchowe złaszcza stereofonię.Radio wcale nie musi byc mocne, musi byc dore jakościowo.

Po trzecie:

Przy zwiększaniu średnicy z 13cm na 16 cm trzeba się zastanowić i zrobić wygłuszenie i trochę sie pobawić z kablami iresztą. W innym razie polecam 13 cm po ori tapicerke która bardzo dobrze oddaje dźwięk w strone słuchacza i tanim kosztem daje dobry dźwięk.

Audi A4 B5 zwłaszcza w Avancie jest bardzo ciężkim autem jesli chodzi o audio rezanie tanim kosztem.

To tak z własnego doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie są bardzo zadowoleni z 16-tek w swoich b5. Ja jednak skłaniam się do wariantu patrosssa. 13 na przód i 16 na tył + zmiana kabli. I tutaj mam pytanie co do wygłuszania drzwi. Czy do 13 na przód, da jakiś efekt wygłuszenie drzwi? Co do efektu końcowego to podejrzewam, że i tak będę zadowolony. Choćby przez to, że mam co mam w tym momencie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...