Skocz do zawartości

dies

Pasjonat - Nowicjusz
  • Postów

    23
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez dies

  1. To by była miła niespodziewajka . Ale na razie spokojnie Wymianę mam za ok 2 tys. Mogę je machnąc w 2 tyg albo w 3 miesiące. Zależy jak mi wypalą plany.
  2. Widzę same konkrety:). Zatem zaleje go motulem 8100 X-Clean C3 5W40 lub X-Cess 5W40. Trzęsę trochę gaciami przy olejach przez te nieszczęsne wałki rozrządu. Miałem jeszcze wątpliwości co do oleju ponieważ mój mechanik dzwonił przy mnie do serwisu AUDI, żeby upewnić się jaki olej wlać do AFB. Taki właśnie (Mobil 3000 XE 5W30) polecił serwis. Teraz już raczej nie będę miał wątpliwości czym będzie smarowana V6. Pozdrawiam!
  3. Różnica jest dosyć znacząca w tych olejach. Devastation. Zaintrygował mnie ten purpurowy olej
  4. Witam forumowiczów. w swoim AFB posiadam aktualnie Mobil Super 3000 XE 5W-30. Co sądzicie o tym oleju? Można kontynuować eksploatacje na tym oleju, czy lepiej zmienić na jakiś inny?
  5. dies

    "Zniknięcie" oleju

    Poszperałem trochę. Pełna nazwa tego oleju to Mobil Super 3000 XE 5W-30. Na karteczce kontrolnej pod maską mam dodatkowo napisane ten "V special". Nie zwróciłem uwagi na PW. Poprawie się na przyszłość
  6. dies

    "Zniknięcie" oleju

    Podobno AUDI właśnie taki olej zaleca do V-ek. Ale to podobno. Zapoznam się z tematem. Dodam tylko, że przed tym dziwnym zdarzeniem Audi nie wzięło ani krzty oleju po zmianie.
  7. dies

    "Zniknięcie" oleju

    Mobil Special V 5w30 Syntetic. Biorąc pod uwagę cenę to raczej nie był olej z domowej rozlewni. Ale jeśli chodzi o specyfikacje to chyba ten olej jest dobry do V6 TDI.
  8. dies

    "Zniknięcie" oleju

    Kudlaty66. Olej dolany (5w30 Mobila). A4 nie puści nawet dymka. Plam też nie ma. Na razie zrobię jak radzi danu44. Po prostu będę po dolewce kontrolował sytuacje na bieżąco. Może po prostu miał jakiegoś focha ;P. Na razie dziękuję za zainteresowanie!
  9. dies

    "Zniknięcie" oleju

    Witam forumowiczów! Dzisiaj robiłem kontrole auta. Robię ją średnio co 3 tyg. (płyny: chłodnicze, wspomagania itd...) Przy sprawdzeniu poziomu oleju włosy na głowie stanęły mi dęba. Zaglądam na bagnet i oczom nie wierze. Z idealnej polowy stanu oleju, zrobiło się absolutne minimum. Auto nie było od ostatniej kontroli bardzo eksploatowane. Nie kopci i nie zostawia plam. Stan oleju sprawdziłem po trasie 20km. Oczywiście odczekałem swoje i kontroli dokonałem na równym terenie. Co z tym olejem się mogło stać??
  10. Ludzie są bardzo zadowoleni z 16-tek w swoich b5. Ja jednak skłaniam się do wariantu patrosssa. 13 na przód i 16 na tył + zmiana kabli. I tutaj mam pytanie co do wygłuszania drzwi. Czy do 13 na przód, da jakiś efekt wygłuszenie drzwi? Co do efektu końcowego to podejrzewam, że i tak będę zadowolony. Choćby przez to, że mam co mam w tym momencie
  11. powiedz mi klaczek, okablowanie też wypadałoby zmienić? Czy może zostać te standardowe co jest? Zagłębiłem się w temat montażu 16-tek do b5. Z tego co widzę, to jest to troszkę mozolna robota.
  12. Panowie! Odstawiłem auto do magika który ma pojęcie o car-audio. Przerobił mi to tak, że działa troszkę lepiej (coś tam przelutował). Jednak nie zmienia to faktu, że kazał mi się zastanowić nad chociażby wymianą głośników bo swoje już wysłużyły. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie!
  13. Czyli reasumując. Moje problemy z audio są bezpośrednio związane z przerobioną instalacją? Czy rzeczywiście mają tutaj wpływ jeszcze inne czynniki, np. takie jak pisał juby_p?
  14. mam owszem pełnego fisa i działa bez zarzutu.
  15. Rozbebeszyłem przed chwilką jeszcze raz radio i wyciągnąłem mam nadzieję, wszystkie kostki. Moim oczom ukazała się jeszcze jedna, skrzętnie ukryta kość. Domyślam się ze to ta od subka. Jeśli ta 3 kość jest rzeczywiście od subwoofera to mam zagwozdke. Bo jak już wcześniej pisałem, nie mam wiązki w bagażniku gdzie mógłbym podłączyć sub. Pobawiłem się jeszcze raz opcjami radia i jestem pewien, że coś jest namieszane z głośnikami. Mianowicie, po zmianie "fadera" na tył i "balance" na lewo, grał prawy tylni głośnik i odwrotnie "fader" tył, "balance" prawo-gra lewy tylni głośnik. Załączam fotki tego co wyrwałem. Może mam zły adapter? <br /><br /> Supi9, jak się mogę dowiedzieć, jaki mam wariant zamontowany w swoim aucie? Muszę się udać do jakiegoś fachury, czy może jest to gdzieś zapisane?
  16. Juby, tył gra na pewno. Głośniki ma takie same jak ja, czyli fabryczne. Radio z biedronki za 100 zł. Wijar, wzmaka nie posiadam jako że nie posiadam tez oryginalnego suba. Nie widzę nawet wiązki puszczonej do podłączenia go. W swoim aucie posiadam chyba pakiet socjalny jeśli chodzi o audio. Nie wiem jakie było tam wsadzone poprzednio oryginalne radio. Dodam jeszcze, że głośniki praktycznie wcale nie posiadają basu.
  17. Witam! W swoim aucie mam zamontowane nieoryginalne radio marki Sony serii Xplod po poprzednim właścicielu. Gra wszystkie 6 oryginalnych głośników (4 w drzwiach i 2 wysokotonowe). Tylko jest jeden problem. Mianowicie, gdy wsiadłem do auta kolegi (to samo rozwiązanie tylko inne radio) to oniemiałem. Jego zestaw oryginalnych głośników, plus gorsze radio grało o niebo lepiej niż u mnie. Doszedłem do wniosku, że coś jest u mnie skopsane. 1 myśl jaka mi przyszła do głowy, to porąbane "+" i "-" przy podłączeniu głośników. Szybko ochłonąłem po zobaczeniu kostek ISO wpiętych w radio, więc niby wszystko tak jak powinno być. Dodam, iż u kolegi wszystko też jest podłączone zwykłymi kostkami ISO. Nie posiadamy w swoich a4 oryginalnych subwooferów. U kolegi radio gasi się po wyciągnieciu kluczyka, a u mnie nie. Wiem, że to jest kwestią pociągnięcia zasilania ze stacyjki. Jakieś myśli co może być nie tak??
  18. Obroty falują tylko przez jakiś czas. Mniemam, że nagrzanie silnika robi tu swoje. Nie miałem jeszcze problemu z gasnącym silnikiem. Zauważyłem też u siebie problem z klimą. Gdy jest włączona i przepływka jest wpięta to silnik dostaje POTĘŻNEGO muła. Na odpiętej przepływce tego nie ma
  19. A jeśli po odpięciu przepływki auto staje się żywsze? Chodzi o bardziej żwawe wkręcanie się na obroty i lepsze przyspieszanie od dolnego zakresu obrotów. Możemy wtedy mówić o padniętej przepływce?
  20. Dołączę się do wątku bo nie chce zakładać nowego. Mianowicie mam ogólny problem z odpaleniem 2.5 afb rano. Nie trzeba Audiczki długo kręcić, najpierw wskakuje na 500 obrotów a następnie na obroty właściwe. I tu mam zagwozdkę. Jak już odpalę A4 rano i nawet jak pochodzi parę sekund (nie ma możliwości żeby się zagrzała) i ją zgaszę i ponownie próbuje zapalić, to łapie od strzała, na ciepłym to samo. Gdzie szukać przyczyny? Jestem przed wymianą filtrów.
  21. Przepraszam za zwłokę w temacie. Problem został rozwiązany. Wycięcie katalizatora rozwiązało problem. Temat można zamknąć.
  22. W mojej b5 2.5 tdi 150km odczuwam potężny brak mocy (moc porównywalna do 1.9 90 koni). Załączam filmik z identycznym brakiem mocy na pełnym zakresie obrotów (film nie mój lecz objawy identyczne). . 2.5 TDI powinno się zbierać lepiej. Wiadomo, że za takie cośc najlepiej brać się od zrobienia logów. Same logi doślę za jakiś czas, ale mam prośbę do forumowiczów o jakieś sugestie co może być nie tak. Dodam tylko, że po odłączeniu przepływki auto zbiera się lepiej od dolnych zakresów, lecz realne przyspieszenie do setki zajmuje tyle samo co z podłączona przepływką (ok 13-14 sek). Z podłączoną przepływka muł od samego dołu. Znajomy mechanik polecił mi szukać dziur w układzie ciśnienia. PS. co do logów prosiłbym o informacje w ktorych grupach je robić. Proszę też o wyrozumiałość spowodowaną 1 postem na forum. Pozdrawiam!
  23. Witam! Mam na imię Adam. Posiadam Audi a4 b5 2.5 tdi 150km
×
×
  • Dodaj nową pozycję...