Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Asystent Swiatel Drogowych HIGH BEAM ASSIST 2008-2012

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

no to lipa

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

A mógłbyś opisać gdzie dokładnie podpiąć kable, bo ten schemat mi niewiele, niestety, mówi.

Opublikowano
  • Autor
A mógłbyś opisać gdzie dokładnie podpiąć kable, bo ten schemat mi niewiele, niestety, mówi.


A co chcesz wiedzieć ? Sprawdzałes swoj GATEWAY czy to obsługuje ?


Wtyka 8 PIN :

PIN 1 ---> zasilanie do bezpiecznika 12V
PIN 2 ---> masa (łapiesz byle gdzie)
PIN 3 ---> CAN HIGH do GATEWAY wtyka 20 PIN / PIN 17
PIN 6 ---> do wtyki 8 PINowej 6 PIN lampki wnetrza
PIN 7 ---> do KOMFORTU wtyka 32 C / PIN 32 (czujnik wilgotnosci powietrza tylko przy klimatroniku KOMFORT)
PIN 8 ---> CAN LOW do GATEWAY wtyka 20 PIN / PIN 7


schematlusterkaasausten.jpg
Opublikowano

Dzięki za rozpiskę. Gatewaya jeszcze nie sprawdziłem. Jutro zrzucę schowek. Chyba, że da się sprawdzić VCDS- em? Czy ten kabelek do komfortu jest konieczny? Trochę daleko. I po co ten czujnik właściwie jest? I jeszcze jedno, ile tych kabelków z pinami zakupić?

Opublikowano
  • Autor

Gateway 19 sprawdzisz VCDSem , jesli nie posiadasz tegoż czujnika to nie musisz kabelka ciagnać do KOMFORTU .

Opublikowano
Gateway 19 sprawdzisz VCDSem , jesli nie posiadasz tegoż czujnika to nie musisz kabelka ciagnać do KOMFORTU .

Nie wiem jakiego czujnika. Posiadam klimę, że tak powiem, High. A co mi da ten czujnik w lusterku? Bo do zmiany świateł, to on chyba potrzebny nie jest?

Opublikowano
  • Autor

Pierwsze sprawdz czy go masz w swoim lusterku :wink:

Czujnik wilgotnosci powietrza ma za zadanie bez twojej wiedzy pilnować aby przednia szyba ci nie zaparowywała .

Moze to miec wpływ na prawidłowe działanie kamerki (Asystenta swiateł) .

Opublikowano
Pierwsze sprawdz czy go masz w swoim lusterku :wink:

Czujnik wilgotnosci powietrza ma za zadanie bez twojej wiedzy pilnować aby przednia szyba ci nie zaparowywała .

Moze to miec wpływ na prawidłowe działanie kamerki (Asystenta swiateł) .

Aaa widzisz. No to ma sens. W obecnym lusterku takiego czujnika nie mam, ale w tym co prawie kupiłem to wygląda, że jest. Pociągnę ten kabelek na pewno. A jeszcze jedno

takie pytanie, czy to: "000 979 034 E do wtyki 8 PIN w lusterku (jeden kabelek dwa piny)" znaczy że potrzebuję wtyczkę i jeden kabelek z pinami na końcach?

Opublikowano

Zwykłe z automatycznym ściemnianiem.

Właśnie doszedłem o co chodzi w tym schemacie. Rozpisana przez Ciebie pinologia nie uwzględnia obecnego podłączenia do fotochromu. Da się to jakoś wykorzystać? Możesz wrzucić schemat tego podłączenia? Mógłbym zaoszczędzić kilka kabelków i trochę roboty.

Opublikowano
  • Autor

Jak masz teraz fotochrom to wystarczy jeden kabelek z dwoma pinami do CAN-ów :wink:

Schemat podłączenia lusterka FOTOCHROM wersja z wtyką 6 PIN :

PIN 1 - zasilanie pierwszy wspornik ST1 bezpiecznik nr 9 (dla aut do 04.2009r. )

ST2 bezpiecznik nr 1 (dla aut po 05.2009 r.)

PIN 2 - masa w lewym dolnym słupku A

PIN 3 - sygnał do Modułu Komfortu

PIN 6 - przewód do Panelu oświetleniowego wtyka 8 PINOWA/ PIN 6

lusterkofotochrom.png

y7foto.png

Schemat podłączenia lusterka FOTOCHROM wersja z wtyką 8 PIN :

schematy7.png

Schemat podłączenia zewnętrznych lusterek FOTOCHROM :

fotochrom1.png

Opublikowano

Witam,

Sprawdziłem moje lusterko, ono faktycznie ma chyba czujnik wilgoci.

http://obrazki.elektroda.net/7957616400_1355135524.jpg

http://obrazki.elektroda.net/5720181700_1355135526.jpg

są fotki wtyki i gniazdka. Jak widać w lusterku wolny jest pin 8, a we wtyce w podsufitce 4, 5 i 8. Zajęty jest 3, który miałby iść do Gatewaya. Mógłbyś WRC zerknąć na te fotki i powiedzieć gdzie dokładnie podpiąłbyś piny i pociągnął kable?

Opublikowano
  • Autor

Daj fotke jeszcze lusterka a głownie o ta przednią obudowe czy ma takie małe otworki

Opublikowano

Nie chce mi się lecieć do auta, tak będzie szybciej:

AUDI A4 LUSTERKO WEWNETRZNE 8K0 (2782383095) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Moje tak wygląda od strony szyby, za tymi paseczkami widać okrągły sensor.

Ale jak bardzo chcesz, to pójdę cyknąć fotkę.

Opublikowano
  • Autor

OK to jest to czyli masz czujnik wilgotnosci :wink: Teraz sprawa jeszcze Gateway 19

Opublikowano

Zaraz jadę do znajomego po kabel, to sprawdzę. Ale nawet jeśli będzie zły, to go zmienię, to nie problem.

Opublikowano
  • Autor
Zaraz jadę do znajomego po kabel, to sprawdzę. Ale nawet jeśli będzie zły, to go zmienię, to nie problem.

Masz jakies inne Systemy w aucie ? LANE ASSIST , SIDE ASSIST ?

Opublikowano

Niestety nie.

Opublikowano

No i sprawdziłem. Mój Gateway to 8T0 907 468 M. Więc pewnie do wymiany.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.