Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8 Gaśnie na wolnych obrotach - filtr paliwa, przepustnica?


Kabziu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Sytuacja wygląda tak: jeździłem już prawie na oparach, odstawiłem auto na dwa dni a gdy chciałem zapalić później, silnik od razu gasł kiedy schodził na wolne obroty. Dodałem trochę gazu (wkręcał się na obroty normalnie jakby paliwo było), przejechałem pół metra ale jak znowu zgasł to pomyślałem, że skończyło mi się paliwo po prostu. Wlałem z kanistra, pokręciłem i znowu zapalał i gasł na wolnych obrotach. Jednak kiedy dodawałem gazu silnik pracował normalnie! Pierwsza moja myśl była taka że zassał jakieś syfy z baku i zapchał filtr paliwa. Ale wczoraj się nim przejechałem i pracuje jak złoto tylko muszę cały czas trzymać nogę leciutko na gazie żeby mi utrzymywał te 800-1000 obrotów. Tak jak napisałem, kiedy dodaje się gazu to pracuje równo, nie przerywa, normalnie przyspiesza. Dlatego pomyślałem o przepustnicy. Zauważyłem że linka w położeniu jałowym jest zupełnie luźna - czy to możliwe, że przez to przepustnica się zamyka i silnik gaśnie? Bardzo proszę o odpowiedź;) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

linke mozesz sobie podciagnac tylko tak zeby obrotow nie zwiekszyc. a wogole to masz rozregulowana przepustnice musisz ja za adoptowac. jak kompa nie masz. to wlacz zaplon i zostaw na dwie minuty potem wylacz i jeszcze raz na dwie minuty. wylacz i odpal powinno byc dobrze juz. jelsi nie to vagiem trzeba ustawic przepustnice. przy okazji mozesz ja sobie przeczyscic. chodz w adr troche ciasno jest zeby ja wymontowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź;) No więc tak - kompa nie mam a adaptacja przez włączenie zapłonu nic nie dała. Do tego podciągnąłem linkę tą zatyczką ile tylko mogłem ale i tak został spory luz. W ogóle ciekawi mnie jak taki luz pojawił się z dnia na dzień chyba, że to nie jest tego kwestia. W każdym razie - da radę jeszcze jakoś podciągnąć linkę? Czy olać to i jechać do mechanika?

20120603_152922.jpg

<br /><br />

20120603_152846.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...